Zielona herbata czy zielona kawa – co lepsze na odchudzanie?

Odchudzanie to jeden z najczęstszych celów treningowych z jakimi można się spotkać. Wiele osób próbuje poprawić swoją sylwetkę, nie tylko w trosce o aspekty fizyczne, ale także po prostu z uwagi na dobre zdrowie organizmu. Jednak kto tylko próbował zrzucić kilka zbędnych kilogramów ten wie, że jest to dość trudne zadanie. Wymaga rygorystycznego przestrzegania diety, a także odpowiedniej aktywności fizycznej. Co więcej, często nawet te dwie części składowe odchudzania nie zdają egzaminu. Wtedy z pomocą przychodzą suplementy diety, które mają za zadanie zmaksymalizować efekty diety oraz treningów. Nie zawsze jednak muszą to być syntetyczne substancje. Wiele składników naturalnych ma właściwości, które realnie przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej, a także pomagają kontrolować apetyt, aby uniknąć podjadania między posiłkami, które jest szczególnie szkodliwe dla osiągnięcia celu. Zatem co będzie bardziej skuteczne? Najlepiej przyjrzeć się dokładniej obu tym substancjom.

Jak zielona kawa może pomóc w odchudzaniu?

Zielona kawa posiada szerokie właściwości pod kątem odchudzania. Chociaż pod tym kątem zielona herbata jest dużo bardziej popularna, to coraz więcej osób przekonuje się także do tego typu kawy. Swoje właściwości zawdzięcza ona występowaniem w niej kwasu chlorogenowego, który uznaje się za substancję wspomagającą spalanie tkanki tłuszczowej. 

Chociaż jej działanie jeszcze nie jest dokładnie zbadane pod tym kątem, to uznaje się, że jest to możliwe poprzez ograniczenie wchłaniania węglowodanów przez organizm, a ponadto zwiększa wykorzystywanie zgromadzonych wewnątrz ciała tłuszczy na potrzeby wykonywania ćwiczeń. To właśnie powoduje, że jest ona dostępna także w wielu odżywkach i suplementach diety, które mają za zadanie wspomóc organizm w procesach odchudzających. 

Co więcej, zielona kawa jest też dostępna w wielu preparatach pozwalających kontrolować apetyt. Pod tym względem bogatą ofertę można znaleźć m.in. w sklepie SFD (https://sklep.sfd.pl/Kontrola_apetytu-k131.html). Jest w niej dostępnych wiele różnych preparatów, które zawierają m.in. zieloną kawę, która pomoże w szybszym osiągnięciu wymarzonej wagi, a tym samym sylwetki.

Jak działa zielona herbata i jaki ma wpływ na odchudzanie?

Zielona herbata jest wykorzystywana w szeroki sposób od dłuższego czasu i jest dostępna w wielu suplementach diety jako substancja uzupełniająca, nie tylko w tych na potrzeby kontroli apetytu i wspomagających odchudzanie. Jest to spowodowane jej właściwościami antyoksydacyjnymi oraz wspieraniem układu sercowo-naczyniowego. 

Co więcej, zielona herbata ma także właściwości termogeniczne (naturalnie podnosi temperaturę ciała w bezpieczny sposób). To właśnie powoduje, że jest ona często obecna jako substancja uzupełniająca w spalaczach tłuszczu oraz preparatach wspomagających kontrolę apetytu.

Szukając najbardziej właściwego suplementu diety, który pomoże osiągnąć wymarzoną wagę, warto przyjrzeć się ofercie sklepu SFD (https://sklep.sfd.pl/). Znajdą się tam preparaty zarówno zawierające zieloną herbatę, jak i zieloną kawę, a także suplementy dedykowane, stworzone z ekstraktów tych dwóch prozdrowotnych naturalnych składników. 

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *