Źródełka wody dla szkół

SAMSUNG CAMERA PICTURES
SAMSUNG CAMERA PICTURES

Szkoły z Zamościa i powiatu zamojskiego otrzymają źródełka wody pitnej. To prezent pod choinkę od Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Spółka na własny koszt zakupiła urządzenia, które trafią do placówek, biorących udział w “Lekcjach Ekologii”. Źródełka zostaną zainstalowane na koszt PGK Sp.z o.o.

Urządzenie, będzie instalowane na ścianie, w pobliżu ujęcia wody pitnej. Strumień wody uruchamia specjalny przycisk. Woda płynie tylko w czasie, kiedy jest on wciśnięty, można ją pić bezpośrednio ze strumienia. Obsługa urządzenia jest więc bardzo prosta i z pewnością nie sprawi dzieciom kłopotu.

Misa urządzenia wykonana jest ze stali nierdzewnej, więc źródełko jest łatwe do utrzymania w czystości, jest też odporne na korozję, a jego krawędzie są łagodnie zaokrąglone. Wylewka jest polerowana i chromowana, zapobiega chlapaniu. Źródełka posiadają atest Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego- Państwowego Zakładu Higieny. Model, który pojawi się w szkołach, został nagrodzony Złotym Medalem 2015 Międzynarodowych Targów Poznańskich i Złotym Medalem Wybór Konsumentów 2015.

Źródełka zapewnią stały, bezpłatny, dostęp do wody wszystkim spragnionym uczniom. Urządzenie jest tak skonstruowane, że wodę można swobodnie nabierać np.do bidonów. Uczniowie nie będą musieli kupować i nosić napojów w butelkach plastikowych, co pozytywnie wpłynie na nasze środowisko naturalne, a plecaki dzieci będą lżejsze.

Jednak najważniejszy jest aspekt zdrowotny. Regularne nawadnianie się, to konieczność. Jak informuje Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny, ocenia się, że podczas kilkugodzinnego pobytu w szkole, dzieci powinny wypijać ok.3 do 4 szklanek wody.

Badania udowodniły, że spożywanie wody bardzo dobrze działa na koncentrację i zdolność zapamiętywania. Nauczyciele i rodzice powinni przypominać dzieciom o piciu wody przy większym wysiłku fizycznym (lekcje wychowania fizycznego, gry, zabawy ruchowe), ale też w upały i mrozy, by zapobiec odwodnieniu organizmu. Wyeliminowanie z diety słodkich napojów i zastąpienie ich wodą, pozytywnie wpłynie na wagę dziecka.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *