Sukces Patryka Pawelca na kolejnych festiwalach!

6Patryk Pawelec od listopadowego sukcesu na XX Ogólnopolskim Jesiennym Turnieju Recytatorskim w Szczecinie gdzie zdobył 1 miejsce, aż trzykrotnie został doceniony na kolejnych festiwalach krzewiących kulturę żywego słowa.

Podczas XIX Ogólnopolskiego Turnieju Sztuki Ożywiania Słowa o Laur Rodu Górków Patryk zdobył nagrodę główną festiwalu – Laur Rodu Górków. Turniej odbył się w dniach 28-29 listopada w Szamotułach (województwo wielkopolskie). Miał niezwykłą formę, ponieważ odbywał się w nocy, dlatego też jest on nazywany „Nocą Sztuki”.

Tydzień później, w dniach 4-6 grudnia w Skarżysku-Kamiennej (województwo świętokrzyskie) miał miejsce 43 Ogólnopolski Turniej Recytatorski im. Leopolda Staffa. W jury zasiedli Grażyna Matyszkiewicz, Natalia Sikora  i Waldemar Barwiński. Podczas turnieju każda z prezentacji była poddana publicznym omówieniom przez jurorów. Recytator z Zamościa na tym festiwalu otrzymał wyróżnienie.

Ogólnopolski Turniej Sztuki Recytatorskiej Klubu Zapalonej Świecy, w którym również uczestniczył Patryk, odbywał się w dniach 11-13 grudnia w Opolu (województwo opolskie). Tegorocznej edycji przyglądali się mistrzowie, byli nimi Ziuta Zającówna, Andrzej Głowacki i Wiesław Rucki. Podczas wydarzenia mistrzowie nie przyznawali nagród. Publiczność ostatniego dnia festiwalu podczas głosowania przyznała świecie dla najlepszych recytatorów. Wśród docenionych przez publiczność znalazł się recytator z Zamościa, który otrzymał jedną ze świec.

Foto.: Szamotulski Ośrodek Kultury

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *