Zmiany organizacji ruchu przy zamojskich cmentarzach

W okresie Wszystkich Świętych w okolicach zamojskich cmentarzy obowiązują zmiany w organizacji ruchu. Policyjne patrole będą widoczne w okolicach cmentarzy oraz na drogach dojazdowych do nekropolii. Funkcjonariusze przypilnują, aby była zachowana płynność ruchu, w razie potrzeby pokierują ruchem. Kierującym wskażą miejsca, gdzie można bezpiecznie zaparkować. Pieszym pomagają bezpiecznie przejść przez ulice.

Przy zamojskich nekropoliach w okresie Wszystkich Świętych występują zmiany w organizacji ruchu:

Cmentarz Parafialny, ulica Peowiaków

Na ulicy Peowiaków oraz Przemysłowej, wzdłuż ogrodzenia cmentarza, obowiązuje znak B-35 (zakaz postoju).

Wzdłuż muru cmentarza przy ulicy Peowiaków, jak co roku odbywa się handel kwiatami i zniczami, który cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony osób kupujących. Poruszając się tamtędy zachowajmy czujność i z uwagą obserwujmy zachowanie znajdujących się tam osób.

Dojeżdżając do cmentarza Parafialnego własnym środkiem transportu zostawmy samochód na jednym z pobliskich parkingów. Zaparkować możemy przy ulicy Orlicz-Dreszera, przy znajdujących się w pobliżu obiektach handlowych, na osiedlu Planty wjeżdżając na parking od strony Urzędu Gminy Zamość lub też w okolicach przystanku kolejowego Zamość – Starówka przy ulicy Peowiaków.

Cmentarz Komunalny, osiedle Karolówka

W Zamościu przy cmentarzu Komunalnym w tym roku nie zmieni się organizacja ruchu. Ruch na znajdujących się w pobliżu cmentarza ulicach będzie odbywał się w dwóch kierunkach. Natomiast przystanek autobusowy znajdujący się przy wejściu na teren cmentarza został przeniesiony na plac przy stacji trafo, ulica Śląska. Tam też zostało wydzielone miejsce, gdzie można bezpiecznie zaparkować samochód.

Organizacja ruchu przy Cmentarzu Prawosławnym w Zamościu, ulica Bołtucia nie zmienia się.

Z uwagi na to, że jak co roku w okolicach zamojskich nekropolii będzie tłoczno, apelujemy o rozważenie możliwości skorzystania z transportu publicznego. Dojeżdżając do cmentarza autobusem nie będziemy mieli problemu z zaparkowaniem auta. Jeśli jednak zdecydujemy się na transport prywatny, parkujmy auta w miejscach bezpiecznych i dozwolonych, czyli na dostępnych w okolicach cmentarzy parkingach.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *