Zamość z honorowym tytułem „II Najbezpieczniejszego Miasta Powiatowego w Polsce 2021”

Włodarze i służby Zamościa otrzymały tytuł „II Najbezpieczniejszego Miasta Powiatowego w Polsce 2021”. Nagrodę przyznała fundacja „Nadzieja” Osób Poszkodowanych w Wypadkach Drogowych OPP. Wyróżnienie dla Komendy Miejskiej Policji w Zamościu odebrał mł. insp. Tomasz Halinowski I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Zamościu.

Wczoraj w Mazowieckim Teatrze Muzycznym imienia Jana Kiepury w Warszawie odbył się pierwszy dzień dwudniowego IV Ogólnopolskiego Konwentu „Współpraca międzyresortowa i innowacje na rzecz bezpieczeństwa drogowego”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Fundację „Nadzieja” Osób Poszkodowanych w Wypadkach Drogowych OPP i odbyło się w ramach Ogólnopolskiego Programu „Bądź bezpieczny na drodze”.

Podczas konwentu poruszane były tematy związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego, nie tylko z punktu widzenia kierowców, ale również pieszych oraz rowerzystów.

Pierwszy dzień Konwentu zakończył się uroczystą galą, podczas której wręczone zostały przyznawane przez Fundację wyróżnienia. Jedno z wyróżnień dotyczyło realizowania działań przyczyniających się do minimalizowania problemów wypadków komunikacyjnych na polskich drogach. W plebiscycie tym miasto Zamość zostało wytypowane jako jedna z trzech miejskich jednostek administracyjnych, na terenie której w 2021 roku odnotowano najniższą liczbę zabitych, rannych oraz najniższą liczbę wypadków. Włodarze i służby miasta Zamość zdobyły drugie miejsce i honorowy tytuł „II Najbezpieczniejszego Miasta Powiatowego w Polsce 2021”. W plebiscycie pierwszym z najbezpieczniejszych miast w Polsce został Przemyśl, a trzecim – Chorzów.

Najbezpieczniejsze miasta powiatowe w kraju zostały wybrane przy współpracy z Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, na podstawie danych dotyczących wypadków drogowych oraz ich skutków zarejestrowanych w Systemie Ewidencji Wypadków i Kolizji.

Uznaniowy grawerton, certyfikat oraz dyplom z rąk Pani dr Aleksandry Kieres Prezes Fundacji „Nadzieja” odebrał młodszy inspektor Tomasz Halinowski I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Zamościu oraz Pan Marcin Nowak dyrektor Zarządu Dróg Grodzkich w Zamościu.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

 

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *