Wyróżnienie dla monografii o zamojskiej straży pożarnej

10 grudnia br., w Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Warszawie odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień w dwóch konkursach organizowanych przez Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP tj: XVI Konkurs na prace popularnonaukowe i badawcze dotyczące historii pożarnictwa oraz XXVIII Konkurs na pamiętniki, wspomnienia, relacje i opracowania „Z dziejów OSP”, na które z całego kraju wpłynęło 30 prac.

Pierwsze wyróżnienie w XVI edycji konkursu na prace popularnonaukowe i badawcze dotyczące historii pożarnictwa otrzymała monografia zamojskiej straży pożarnej „Straż pożarna w Zamościu – 140 lat historii”. Wyróżnienie odebrał bryg. Andrzej Szozda zastępca komendanta miejskiego PSP w Zamościu i jednocześnie współautor publikacji.

Konkursy, co do zasady dotyczą ochotniczych straży pożarnych, dlatego też trudno było liczyć na otrzymanie nagrody, szczególnie że tylko jeden z rozdziałów naszej publikacji dotyczył funkcjonującej przed wojną OSP w Zamościu. Otrzymanie wyróżnienia to między innymi zasługa bardzo ciekawego jej wydania, za które odpowiadała Książnica Zamojska im. Stanisława Kostki Zamoyskiego w Zamościu, za co składamy szczególne podziękowania.

oficer prasowy
Komendy Miejskiej PSP
bryg. Andrzej Szozda

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *