„ZIELONE” ronda w Zamościu

Nasze miasto ZAMOŚĆ obchodzi w tym roku 444 urodziny i z tej okazji PGK Zamość we współpracy z Technikum architektury krajobrazu w Zamościu Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 5 im. J. Piłsudskiego w Zamościu ZUK Zamość, ZGL Zamość, Wydział Gospodarki Komunalnej Miasto Zamość oraz Zarząd Dróg Grodzkich w Zamościu postanowiło upiększyć zamojskie ronda.

22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi🌏

Z tej okazji zaczynamy od zmiany Ronda im. Braci Pomarańskich, znajdujące się w bliskim otoczeniu Kościoła OO. Franciszkanów. Zaprojektowana zieleń w stylu barokowym, nawiązuje do stylu kościoła. Uczniowie kierunku technik architektury krajobrazu pod opieką nauczycielek Olgi Gontarz i Renaty Terleckiej szukali inspiracji w różnych źródłach oraz wykonali szkice koncepcyjne. Najlepszy okazał się pomysł uczennicy Gabrieli Stańczyk z kl. 4TA.

Nasadzenia żywopłotowe z cisa pośredniego, trzcinnika, purpurowej jeżówki i szałwii ożywią rondo i dodadzą koloru. Rośliny zostaną zakupione w lokalnej szkółce z Zamościa Szkółka Roślin Ozdobnych Kupiec.

Mamy ogromną nadzieję, że nasz wspólny projekt spodoba się mieszkańcom. Nasza zdolna młodzież będzie projektować aranżację kolejnych rond, które sukcesywnie będziemy zmieniać./PGK Zamość

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *