Zamość w aplikacji Arguido

zycie_zamoscia_artykul2-300x169Miasto Zamość dostępne jest w aplikacji turystycznej Arguido na urządzenia mobilne umożliwiającej podróżowanie po 25 polskich miastach.

Produkt został stworzony z wykorzystaniem innowacyjnej technologii rozszerzonej rzeczywistości (augmented reality) i umożliwia turystom zwiedzenie najciekawszych zakątków Polski, przeczytanie o nich informacji, obejrzenie zdjęcia/filmu.

W każdym z miast na użytkowników czeka od kilku do kilkunastu tras uporządkowanych tematycznie. Autorzy położyli ogromny nacisk, by emitowane opisy nie zawierały nudnych i mało ciekawych opisów, stąd turyści znajdą na trasach mnóstwo ciekawostek, legend, cytatów.

Jak twierdzą autorzy aplikacji, jest ona pierwszym w Polsce tak zaawansowanym produktem.  Mimo, że premiera Arguido odbyła się we wrześniu 2014 roku, zdążyła zostać top 1 swojej kategorii (przewodnik turystyczny, przewodnik turystyczny Polska, przewodnik) w sklepie z aplikacjami mobilnymi Google Play. Użytkownicy wystawili jej ocenę 4,6 (w 5-cio stopniowej skali).

Aplikacja dostępna jest na dwa najbardziej popularne systemy operacyjne – Android i IOS. Jak twierdzą autorzy, przewodnik turystyczny Arguido jest pierwszym tak zaawansowanym produktem na Polskim rynku aplikacji turystycznych.

Twórcy aplikacji mają w planach stworzyć w przyszłym roku przewodniki turystyczne po kolejnych państwach Europy.

Autorem aplikacji Arguido jest AGM Reality sp. z o.o. Obecnie w Arguido dostępne są trzy trasy turystyczne prowadzące po Zamościu, jednak w przyszłym roku miasto wspólnie z AGM planują uruchomić kolejne.

Info.: Newsletter Zamościa 02/07/2015

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *