Nowy Certyfikat i nowy Oddział w Szpitalu JP II

25 listopada br. w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim odbyła się uroczystość wręczenia Certyfikatu Akredytacyjnego i oficjalne uruchomienie zmodernizowanego Oddziału Ginekologiczno-Położniczego i Patologii Ciąży oraz Oddziału Urologicznego.
O godz. 12.00 została odprawiona uroczysta Msza Święta w kaplicy szpitalnej, a następnie o godz. 13.00 w sali 211 (II piętro) rozpoczęła się część oficjalna. Po części oficjalnej odbyło się poświęcenie i uroczyste otwarcie zmodernizowanych oddziałów, połączone ze zwiedzaniem.

Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu jest placówką, w której zarządzanie jakością jest traktowane jako integralny element składowy procesu zarządzania. Dlatego bardzo ważnym wydarzeniem dla Szpitala jest zdobycie już po raz 6 z rzędu CERTYFIKATU AKREDYTACYJNEGO. Należy podkreślić, że Szpital w Zamościu jest jedną z pierwszych placówek medycznych w kraju, która wdrożyła standardy akredytacyjne (od 2001 r.). Ponadto, w bieżącym roku

Szpital podjął działania w kierunku uczestnictwa w projekcie „Wsparcie podmiotów podstawowej opieki zdrowotnej we wdrażaniu standardów jakości i bezpieczeństwa opieki”. Liderem projektu jest Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia w Krakowie, zaś partnerem jest Stowarzyszenie Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce. Oprócz tego w Szpitalu działa zintegrowany system zarządzania jakością, w skład którego wchodzą inne wdrożone i działające systemy jakościowe (ISO 9001:2008; ISO 14001:2004; PN-N 18001:2004; OHSAS 18001:2007; ISO 27001:2005, ISO 22000:2005 Szpital Przyjazny Dziecku, Szpital bez bólu).

Dążąc do podnoszenia jakości udzielanych świadczeń medycznych, w Szpitalu są realizowane planowe modernizacje poszczególnych oddziałów. Proces ten jest również związany z działaniami reorganizacyjnymi związanymi z dostosowaniem działalności do potrzeb pacjentów, poprzez zarządzanie obecnym stanem łóżek szpitalnych. Dlatego, w wyniku przeprowadzonej analizy, zmniejszona została powierzchnia zajmowana przez Oddział Ginekologiczno-Położniczy z Patologią Ciąży, a w to miejsce zostanie przeniesiony Oddział Urologiczny. Tym samym nie zmieni się stan łóżek w szpitalu.

Inwestycja modernizacji oddziałów mogła zostać zrealizowana dzięki środkom finansowym przekazanym na ten cel przez Samorząd Województwa Lubelskiego. Całość inwestycji kosztowała ok. 3 mln. zł. (R. Pankiewicz)

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.