Zamość #OtwieraMY – Konferencja prasowa Konfederacji

W sobotę (6 lutego) o godzinie 12:00 w Zamościu przy ul. Jana Klińskiego 66 przed wejściem do Centrum Rozrywki Laser Factory odbyła się konferencja prasowa dotyczącą lockdownu oraz prowadzonej przez Konfederację zbiórki podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, której celem jest otwarcie gospodarki.

Konfederacja przypomniała, że od początku lockdownu obostrzenia w gospodarce dają o wiele większe straty niż korzyści. Pokazuje to zarówno stan polskiej gospodarki jak i stan polskiej służby zdrowia. Podczas konferencji ogłoszono zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem ustawy otwierającej gospodarkę.

W konferencji głos zabrali: Piotr Zduńczyk (Konfederacja, Ruch Narodowy) oraz Rafał Mekler (pełnomocnik wojewódzki Ruchu Narodowego, lider Konfederacji na Lubelszczyźnie)

Piotr Zduńczyk: Spotykamy się pod konkretnym miejscem czyli Centrum Rozrywki Laser Factory – jest to bastion normalności w Zamościu. Przedsiębiorca. Przedsiębiorcy , którzy z trudem wiążą koniec z końcem muszą walczyć ze służbami państwowymi: Sanepidem oraz Policją, które na podstawie nielegalnych aktów prawnych, które wydał rząd są zmuszeni do nieprowadzenia swojej działalności. Zarazem musi łożyć na utrzymanie i lokalu, i swoich pracowników. To jest niegodziwe aby z naszymi pracodawcami tak postępować. Jako Konfederacja stanowczo sprzeciwiamy się takim praktykom. Chcielibyśmy zachęcić do naszej inicjatywy
Otwieramy Gospodarkę. Zbieramy w tym momencie podpisy pod obywatelskim projektem ustawy, której celem jest zakończenie lockdownu, który naszym zdaniem jest zupełnie absurdalny. W tym momencie liczba zachorowań w Polsce jest bardzo niska. Kolejne konferencje premiera nie przynoszą żadnych nowości dla pracodawców w gastronomii. Przykre jest przede wszystkim to, że wielu pracodawców, w tym także właściciel Laser Factory zmuszonych jest do dodatkowej pracy na etacie, podczas gdy posiadają duże lokale gastronomiczne i zatrudniają ludzi.

Rafał Mekler: Rząd jakiś czas temu zawarł z nami umowę społeczną, zgodnie z którą w razie spadku liczby zachorowań będą otwierane lub zamykane poszczególne branże. Miało to być organizowane i planowane w racjonalny sposób. Niestety patrząc na to zupełnie obiektywne dochodzimy do wniosku, że rząd w sposób losowy wybiera branże, które zamyka i otwiera. Mamy do czynienia z sytuacją, która i dla zwykłego szarego człowieka, i dla przedsiębiorcy jest absurdalna, wręcz karykaturalna. To czego najbardziej ja się boję, to fakt, że gdy skończy się okres rządowej karencji okaże się, że brakować będzie pieniędzy na Służbę Zdrowia i inne zadania publiczne. Wówczas rząd usprawiedliwi to koronawirusem i powie “musimy was opodatkować”. Są dwie możliwości: można podnosić podatki albo się zadłużać. My jako Konfederacja, jako Ruch Narodowy nie zgadzamy się aby następne pokolenia były “na dzień dobry” obciążane debetem. Zachęcamy także obywateli do pomocy takim lokalom, które zdecydowały się otworzyć na pohybel bezprawiu rządu. Najprzyjemniejszą opcją pomocy jest po prostu skorzystanie z usług, które te lokale proponują.

Konfederacja oferuje także pomoc prawną dla przedsiębiorców, którzy już się otworzyli lub dopiero zamierzają. Jest ona dostępna pod adresem internetowym otwieramy.kongres.biz .

Konfederacja zaprasza do pomocy w zbiórce podpisów. Podpisy można złożyć w Laser Factory w Zamościu lub wysłać bezpośrednio do Warszawy. Blankiety do zbiórki podpisów jak i więcej na temat samej ustawy Konfederacji można sprawdzić pod adresem otwieramygospodarke.pl.

Advertisements
aktualności Zamość akcje charytatywne Zamość architektura Zamość atrakcje turystyczne Zamość baseny Zamość biegi uliczne Zamość biblioteki Zamość biznes Zamość dziedzictwo kulturowe Zamość eventy Zamość festiwale Zamość fitness Zamość galeria sztuki Zamość historia Zamość hotele Zamość imprezy kulturalne Zamość inicjatywy społeczne Zamość informacje Zamość inwestycje Zamość kino w Zamościu kluby muzyczne Zamość kluby sportowe Zamość koncerty muzyczne Zamość koncerty Zamość konferencje biznesowe Zamość kursy i szkolenia Zamość kawiarnie Zamość kulturalne Zamość lokalne firmy Zamość lokalne wiadomości Zamość maratony Zamość muzea Zamość muzeum Zamość noclegi Zamość oferty pracy Zamość organizacje pozarządowe Zamość parki Zamość pomoc społeczna Zamość portal informacyjny Zamość przedsiębiorstwa Zamość praca Zamość przewodnik po Zamościu projekcje filmowe Zamość rekonstrukcje historyczne Zamość restauracje Zamość rynek pracy Zamość siłownie Zamość spacery po Zamościu spektakle teatralne Zamość spotkania autorskie Zamość spotkania mieszkańców Zamość szkoły Zamość szlaki turystyczne Zamość targi biznesowe Zamość teatr w Zamościu turnieje sportowe Zamość uniwersytety Zamość wydarzenia edukacyjne Zamość wydarzenia historyczne Zamość wydarzenia kulturalne Zamość wydarzenia społeczne Zamość wydarzenia w Zamościu wiadomości z Zamościa wolontariat Zamość wykłady Zamość warsztaty artystyczne Zamość warsztaty Zamość wyścigi rowerowe Zamość wystawy artystyczne Zamość wystawy Zamość zabytki Zamościa zabytki Zamość zawody sportowe Zamość zamojska społeczność życie w Zamościu zwiedzanie Zamość Akademia Zamość radio zamość imprezy zamość

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *