Zagrają dla Sebastiana

W przyszły czwartek, 26 grudnia w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu odbędzie się Świąteczny Charytatywny Turniej Piłkarski – Walczymy razem z Sebastianem.

S®odki zebrane podczas turnieju zostaną przekazane na leczenie i rehabilitacje 19-letniego Sebastiana, który od drugiego roku życia choruje na chorobę autoimmunologiczną Colitis Ulcerosa z licznymi powikłaniami, takimi jak: zakrzepica naczyń żylnych mózgu, ciężka niedokrwistość, zapalenie mięśni. Wymaga terapii biologicznej, podawania dożylnie preparatów żelaza i okresowo przetaczania krwi. Od dwóch lat nie ma skuteczności leczenia konwencjonalnego, więc podjęta została próba leczenia biologicznego. Sebastian jest podopiecznym Fundacji Serce dla Maluszka. Sebastian, mimo kłopotów ze zdrowiem, uczy się, ma życiowe plany i marzenia. Gdy lepiej się czuje, jest  wesołym i radosnym chłopakiem, ma dobry kontakt z rówieśnikami. Lubi grać na pianinie i czytać książki. Jest w klasie maturalnej o profilu matematycznym. Zajęcia lekcyjne realizuje w systemie indywidualnym, a uczą go nauczyciele z Liceum Społecznego. W jego trudnej sytuacji jest to jedyny sposób skutecznej edukacji, zwłaszcza, że w  roku 2020 ma zamiar ukończyć naukę. 

Podczas oficjalnej części turnieju o godzinie 16:00 nastąpi licytacja gadżetów i koszulek z podpisami znanych piłkarzy i klubów. Wśród publiczności zostaną rozlosowane darmowe vouchery do lokalnych firm o łącznej wartości ponad 4 000 zł.

Dodatkowo w godzinach 12-20 będzie prowadzona rejestracja potencjalnych dawców szpiku przez fundację DKMS oraz zbiórka nakrętek dla Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach.

Będzie można obejrzeć także pokaz szkoły Freestyle Football Michała Rycaja „MICH-RYC”, pokaz sztuk walki – Roztoczański Klub Karate Zamość oraz pokaz zumby – grupy Agnieszki Wypijacz.

Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Dawcy Uśmiechu – Smile Donors i Stowarzyszenie Zamojskie Centrum Wolontariatu. Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Zamość.

Tegoroczny turniej został dofinansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków „Korpusu Solidarności” – Program Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030.

zyciezamoscia.pl jest patronem medialnym turnieju.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *