Studenci PWSZ Zamość zajęli najwyższe lokaty

Studenci PWSZ Zamość zajęli cztery najwyższe lokaty w Akademickich Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Tenisie Stołowym, rozegranych 9 grudnia w Zamościu.

– Od kilku lat dominujemy w województwie lubelskim, liczymy się też w Polsce. Na ostatnich Mistrzostwach Polski byliśmy tuż za strefą medalową – mówi Piotr Kostrubiec, trener studentów. – Dzisiejszy turniej zakończyliśmy zgodnie z przewidywaniami. Zagadką było tylko, który z chłopaków wygra.

Wygrał Igor Zawadski, który ostatnio jest wyraźnie na fali, ponieważ kilka dni wcześniej wygrał Ogólnopolskie Igrzyska Studentów I Roku. Drugie miejsce w AMWL zdobył Marcin Litwiniuk, trzecie Maciej Nowaliński, a czwarte Rostyslav Mayovets.

– Od paru lat cyklicznie organizujemy Akademickie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego – mówi Piotr Kostrubiec. – Wynika to z tego, że PWSZ Zamość jest postrzegana jako dominująca uczelnia, jeśli chodzi o tenis stołowy w województwie. Ponadto mamy odpowiednią ku temu bazę i sprzęt. W tym roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy turniej indywidualny, w poprzednich latach były to turnieje drużynowe.

Tenisiści PWSZ Zamość znakomicie zakończyli też rundę jesienną w I lidze. Do rozgrywek wiosennych przystąpią z pozycji lidera! – Mamy dość mocny skład w tym sezonie – przyznaje Piotr Kostrubiec. – Mamy bardzo doświadczonych zawodników, którzy prezentują podobną klasę. Wydaje się, że jest szansa, żeby na wiosnę awansować do baraży o Superligę. (info.Ewa Kołtun)

Klasyfikacja drużynowa mężczyzn:
1. PWSZ Zamość – 73 pkt
2. UP Lublin – 56,5 pkt
3. UMCS Lublin – 41,5 pkt
4. PWSZ Chełm – 37,5 pkt.
5. WSSP Lublin – 20 pkt
6. WSEI Lublin – 18,5 pkt
7. Politechnika Lubelska – 15,5 pkt
8. KUL Lublin – 15 pkt
9. PSW Biała Podlaska – 6,5 pkt.

dsc_0003-kopiowanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.