Zagospodarowanie zalewu pod znakiem zapytania…

Na około 3 mln 150 tys.  zł więcej niż zakładało Miasto Zamość swoją ofertę wycenił jedyny zainteresowany zamówieniem publicznym na zagospodarowanie terenu zamojskiego kąpieliska.

Miasto na tę inwestycję zabezpieczyło w budżecie 6 mln 302 tys. 345,96 zł z kolei potencjalny wykonawca – firma STRABAG z Pruszkowa – wycenił swoje prace na 9 mln 448 tys. 888,36 zł

Projekt pn. „Zwiększenie dostępności zalewu miejskiego w Zamościu jako miejsca aktywnej rekreacji w sąsiedztwie zamojskiego zespołu staromiejskiego”  choć ma zagwarantowane dofinansowanie z Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020, Oś Priorytetowa 7 Ochrona Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego, Działanie 7.3 Turystyka przyrodnicza to w tym momencie stanął pod znakiem zapytania.

Przypomnijmy, że w jego ramach Zalew Miejski w Zamościu w końcu stałby się miejscem przyjaznym mieszkańcom, ale też może pozwoliłby zatrzymać na nieco dłużej turystów.

Przedsięwzięcie zakładało budowę ścieżki pieszo-rowerowej z uwzględnieniem przejść dla płazów której początek stanowić będzie skrzyżowanie ul. Droga Męczenników Rotundy i ulicy Altanowej.

Ponadto budowę parkingu, budowę oświetlenia ścieżki pieszo-rowerowej wokół zalewu, wykonanie elementów małej architektury jak ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery, tablice: edukacyjno-przyrodnicze, informacyjne, infokioski.

Pojawić miałbyby się także m. in. kontenery magazynowe i socjalne: szatnia + umywalnia męska, szatnia + umywalnia damska, wc męski, wc damski, wc dla osób niepełnosprawnych + pomieszczenia dla matki z dzieckiem. Ponadto kontener obsługi i handlowy.

Termin wykonania prac miał być 30 czerwca 2021 r.

Poniżej załączona informacja  z otwarcia ofert:

Advertisements

One thought on “Zagospodarowanie zalewu pod znakiem zapytania…

 • 12 lutego 2020 o 12:44
  Permalink

  Dopiero pan prezydent pisał na fb że zalew remontuje, że będzie super, nie ma długów, ma pieniądze….. Co to ma być? 6 mln…..?! Qurwa! Firma z Pruszkowa? Bliżej nie ma wykonawców?
  I stąd za śmieci trzeba płacić 30 zł od osoby!
  Skandal! I wstyd!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *