Wojewódzki Turniej Tanecznego “Solo Dance Fascination – SDF” – Zamość 2024

W sobotę 25 maja 2024 r. w Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu odbyła się III edycja Wojewódzkiego Konkursu Tanecznego „Solo Dance Fascynation” SDF – Zamość 2024 pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Zamość.
Na scenie w solowych wystąpieniach w dwóch kategoriach tanecznych i czterech wiekowych  zaprezentowali się tancerze 10 zespołów z województwa lubelskiego: Krasnobrodu, Szczebrzeszyna, Krasnegostawu, Lublina, Chełma i Zamościa.

Jury w składzie:
Pani Janina Irena Wodecka – przewodnicząca, założyciel, choreograf  Zespołu Tańca Nowoczesnego „Etezja”, pedagog promujący taniec nowoczesny z dużymi sukcesami na turniejach międzynarodowych, ogólnopolskich, mistrzostwach Polski Polskiej Federacji Tańca. Pani Bożena Semczuk – Sobka – pedagog, absolwentka wychowania fizycznego,  tancerka Zespołu Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna”. Pan Wiktor Nurzyński – aktywny tancerz tańca nowoczesnego i ludowego, wicemistrz Europy PFT w houes dance, uczestnik You Can Dance – Po prostu tańcz TVP po obejrzeniu indywidualnych prezentacji turniejowych postanowiło przyznać następujące nagrody:
 
Kategoria I – street dance, hip – hop, disco dance:
Nagroda Główna I Kategorii Tanecznej – Natalia Kraska – Zespół Taneczny “Funtastic”
– Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu

Kategoria wiekowa 6 – 8 lat:
I miejsce : Lilianna Kość – Zespół Tańca Nowoczesnego „Raptis” –  MDK Zamość
II miejsce: Weronika Kwik – Zespół Tańca Nowoczesnego „Raptis” – MDK Zamość
III miejsce: Aleksandra Wróbel – Zespół Tańca Nowoczesnego „Raptis” – MDK Zamość

Kategoria wiekowa 9 – 11 lat:
I miejsce: Maja Rzemieniak – Zespół Tańca Nowoczesnego „Raptis” – MDK Zamość
II miejsce: Iga Piotrowska – Szkoła Tańca Myka, Zespół Taneczny „Myka Kids” – Zamość
III miejsce: Aleksandra Rzemieniak – Zespół Tańca Nowoczesnego „Raptis” – MDK Zamość

Kategoria wiekowa 12 – 15 lat:
I miejsce: Lena Gruszka – Zespół Taneczny „Ja Też” Szkoła Tańca Myka – Zamość
II miejsce: Julia Bielska – Zespół Taneczny „Ja Też” Szkoła Tańca Myka – Zamość
III miejsce: Maja Albingier – Zespół Tańca Nowoczesnego „Raptis” – MDK Zamość
Wyróżnienie: Krystian Małysz – Zespół Tańca Nowoczesnego „Raptis” – MDK Zamość

Kategoria wiekowa 12 – 19 lat:
I miejsce: Agata Łapa – Zespół Tańca Nowoczesnego „Raptis” – MDK Zamość
II miejsce: Aleksandra Pokryszka – Zespół Tańca Nowoczesnego „Raptis” – MDK Zamość

Kategoria II – jazz, show dance, inscenizacja taneczna:
Nagroda Główna II Kategorii Tanecznej –Zofia Gębicka – Zespół Tańca Jazzowego  – Grupa “Ballo Art” Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie

Kategoria wiekowa 6 – 8 lat:
I miejsce: Kaja Bednarz – Młodzieżowy Zespół Taneczny „Black Stars” –  Miejski Dom Kultury w Szczebrzeszynie

Kategoria wiekowa 9 – 11 lat:
I miejsce: Antonina Korchut  – Zespół Tańca Jazzowego „ Ballo” – MDK Chełm
II miejsce: Lena Mech – Zespół Tańca Jazzowego „ Ballo I” – MDK Chełm
III miejsce: Antonina Drzewiecka – Zespół Taneczny „Wega” Szkoła Podstawowa nr 6 –
Lublin

Kategoria wiekowa 12 – 15 lat:
I miejsce: Milena Rzepa – I Społeczna Szkoła Podstawowa Zamość
II miejsce: Zuzanna Rożek – Zespół Tańca Jazzowego „ Ballo I” – MDK Chełm
III miejsce: Oliwia Wójcicka – Zespół Tańca Jazzowego „ Ballo I” – MDK Chełm
Wyróżnienie: Aleksandra Szcześniak – Smart School – Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa Zamość

Kategoria wiekowa 12 – 19 lat:
I miejsce: Martyna Liśkiewicz  – Zespół Taneczny „Zygzak” – MDK Krasnystaw
II miejsce: Patrycja Cichocka – Zespół Tańca Jazzowego „ Ballo Art.” – MDK Zamość

Wszystkim tancerzom gratulujemy udanych prezentacji tanecznych i życzymy dalszych
sukcesów.
Pomysłodawczynią i koordynatorem turnieju była Pani Anna Antoszczak wicedyrektor MDK.

/MDK

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *