Dzień Dziecka z warsztatami Majsterkowo w Castoramie!

Już w sobotę 1 czerwca Castorama zaprasza najmłodszych majsterkowiczów do sklepów na zajęcia z okazji Dnia Dziecka. Podczas warsztatów DIY Majsterkowo dzieci będą mogły dać drugie życie materiałom, które zazwyczaj trafiają do kosza. To wspaniała okazja, by rozwijać dziecięcą kreatywność, zdolności manualne oraz poszerzać ich wiedzę o ekologii.

Już od ponad dekady młodzi majsterkowicze uczestniczą w organizowanych przez Castoramę warsztatach Majsterkowo. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-12 lat i pomagają im zdobywać praktyczne umiejętności, odkrywać nowe hobby oraz zwiększać świadomość o ochronie planety.

Jak co roku, uczestnicy warsztatów mogą liczyć na dużą dawkę wiedzy i inspiracji, łączących pasję do majsterkowania z troską o środowisko. Pod okiem prowadzących mali majsterkowicze będą uczyć się, jak twórczo wykorzystać niepotrzebne rzeczy na przykładzie różnych materiałów ze sklepu, takich jak fragmenty tapet, drewna, wykładzin, sztucznej trawy, piasku czy kamieni. Wszystko to w duchu upcyklingu, czyli ponownego wykorzystania odpadów do stworzenia rzeczy cenniejszych niż surowce, z których powstały. Dzięki takiemu podejściu zmniejszamy ilość odpadów i ograniczamy zużycie nowych materiałów.

Dzieci wykazują niezwykłą kreatywność i wielokrotnie zaskakują nas, rodziców, swoją percepcją świata. Często same robią coś z niczego, znajdując nietypowe zastosowanie dla wielu rzeczy codziennego użytku. Są także bardzo wrażliwe na świat, przyrodę i chętnie uczą się jak dbać o planetę. To właśnie najmłodsi motywują nas, by poprzez takie inicjatywy jak Majsterkowo, wspierać ich w kształtowaniu dobrych nawyków ekologicznych i rozwijaniu umiejętności ważnych dla przyszłości nas wszystkich. Nasze warsztaty to również doskonała okazja po prostu do wspólnej dobrej zabawy. – mówi Kinga Sowik, Dyrektorka ds. Odpowiedzialnego Biznesu w Castorama Polska.

Majsterkowo odbędzie się 1 czerwca, w godzinach 11-16, w ponad 90. sklepach Castorama w całej Polsce*. Udział w warsztatach jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszych zapisów. Na czas zajęć dzieci mogą pozostać pod opieką prowadzących, dzięki czemu rodzice będą mogli spokojnie udać się na zakupy.

*Akcja Majsterkowo na Dzień Dziecka w Castoramie odbywa się na terenie całej Polski z wyłączeniem 13 sklepów Castorama: Poznań Komorniki, Elbląg, BD Puławy, Lublin, Olsztyn, Piła, Warszawa Grochowska, Nowy Sącz, Łomża, Ursus, Grójec, Skierniewice, Otwock. Więcej informacji o akcji udzielają pracownicy sklepów Castorama.

/info Urszula Markowska
PR Consultant

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *