VI zamojski Orszak Trzech Króli już w poniedziałek – kierowcy spodziewajcie się utrudnień w ruchu

Na czas trwania przemarszu ulicami miasta po mszy św., którą zaplanowano na godz. 10:30 utrudniony będzie ruch pojazdów w następujących miejscach:

-ulica Piłsudskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Peowiaków i Sadową do ronda przy kościele Św. Katarzyny oraz ul. Akademicka będą chwilowo wyłączone z ruchu aby zapewnić bezpieczeństwo uczestników Orszaku.

-zamknięty dla kierowców będzie również parking przy Pałacu Zamoyskich na ul. Akademickiej.

Ruch drogowy kierowany będzie przez Policję, Straż Miejską i OSP Gminy Zamość. Służby te zadbają też o bezpieczeństwo uczestników Orszaku.

Opiekę medyczną stanowić będzie karetka pogotowia wraz z ratownikami, która od godz. 10:30 znajdować się będzie przy kościele pw. św. Michała Archanioła. Ratownik medyczny w czasie mszy będzie w kościele, natomiast podczas przemarszu karetka pogotowia zajmie miejsce na końcu grupy kolędników.

VI edycja Orszaku Trzech Króli odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne.

Przy ostatniej stacji przygotowane będą gorące napoje i grochówka żołnierska, oraz słodkie „kremówki papieskie”, „szczodraki” zamojskie i „gwiazdki królewskie”.

Po „pokłonie Trzech Króli” wykonany zostanie Polonez Historyczny do kolędy „Bóg się rodzi” przez uczestników Orszaku, Zespół Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna” wraz z postaciami historycznymi ważnymi dla historii Zamościa i Polski.

Dal uczestników przemarszu organizatorzy zabezpieczyli toalety przy kościele pw. Św. Michała Archanioła, przy GKO oraz obok ostatniej stacji przy Pałacu Zamoyskich.

Trasę przemarszu znajdziecie  na załączonej mapce:

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *