Ruszyły Eskapady Kresowe

Dzisiaj (4 października) w Centrum Kultury Filmowej Stylowy rozpoczął się 4. Zamojski Festiwal Podróży organizowany przez Zamojskie Towarzystwo Turystyczne i CKF Stylowy.

Uroczystej inauguracji dokonał Damian „Wolf Wagabunda” Lemański i projekcja filmu pt. „Restauracja” której jest reżyserem, a który prezentowany był na gdyńskich Kolosach.

Damian Lemański to zawodowy fotograf , podróżnik z zamiłowania. Podróżuje samotnie. Jego pierwsza wielka wyprawa prowadziła z okolic Ziemi Ognistej przez Patagonię, Andy, Amazonię aż do północnego krańca Ameryki Południowej – Wenezueli. Po wyprawie powstał film „181” (tyle trwała samotna eskapada), który był prezentowany na gdyńskich Kolosach.

Festiwal potrwa do niedzieli (7 października).

Już jutro (5 października)  o godz. 18:00 o swojej wyprawie do Chile opowiadać będzie lokalny, pochodzący ze Zwierzyńca podróżnik Marek Marcola. Po wizycie w Chile uczestnicy Eskapad będą mogli uczestniczyć w spotkaniu z Jackiem Wnukiem, który opowie jak razem z dziećmi podróżował w góry Rumunii i Bałkanów.

Natomiast o 20:00 widzowie za sprawą Tomasza Owsianego przeniosą się na Filipiny

W sobotę (6 października) o swojej wyprawie do Maroka opowiedzą Janek Cios, Mirosław Kawałko oraz Jacek Podkościelny. Widzowie posłuchać będą mogli także wspomnień z ultramaratonu przez Jukon i Alaskę  Michała „runDOG’a” Kiełbasińskiego czy autorskiej relacji reporterskiej z  polskiej zimowej wyprawy na K2 zaprezentowanej przez Oswalda Rodrigo Pereirę. O wyprawie na K2 opowie także zdobywca 11 ośmiotysięczników i pięciokrotny zdobywca Mount Everestu  Ryszard Pawłowski.

Festiwal, 7 października zakończy jednodniowa wycieczka do Lwowa z Biurem Turystycznym Quand.

Bilety wstępu na każdy dzień festiwalu (piątek, sobota) w cenie 6 zł  do nabycia w kasach CKF Stylowy w Zamościu przy ul. Odrodzenia 9.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *