Straty po burzy nad Zamojszczyzną

17 lipca na terenie miasta Zamość i powiatu zamojskiego po przejściu burzy (trwającej zaledwie kilka minut) z silnie wiejącym wiatrem, pozostał obraz z połamanymi drzewami i uszkodzonymi samochodami. Najważniejsze, że nikt nie został poszkodowany.

Strażacy wyjeżdżali 25 razy do usuwania skutków burzy. Najwięcej w gminie Sułów – 4 zdarzenia i Zwierzyniec – 3 zdarzenia. W mieście Zamość oraz gminie Nielisz i Komarów Osadzie po 2 zdarzenia natomiast w gminach: Adamów, Krasnobród, Radecznica, Sitno, Skierbieszów, Szczebrzeszyn i Zamość po 1 zdarzeniu.

W 21 przypadkach powalone drzewa blokowały przejezdność dróg. W 3 przypadkach (w mieście Zamość, Zwierzyńcu i Michalowie) powalone drzewa uszkodziły 3 pojazdy z czego na jeden w Zamościu przy ul. Ciepłej złamany konar upadł podczas jazdy. Na szczęście kierująca kobieta z dzieckiem nie doznała żadnych obrażeń. Ponadto w Zwierzyńcu przy Browarnej przewrócone drzewo zniszczyło blaszany garaż.

W działaniach związanych z likwidacją i usuwaniem skutków po burzy łącznie brało udział 19 zastępów z czego 15 z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych i 4 zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej Zamość i Szczebrzeszyn.
Słowa podziękowania kieruję do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych: Antoniówka, Suchowola, Skierbieszów, Czołki, Gruszka Duża, Mokrelipie, Nielisz, Komarów, Krasnobród, Wielącza, Zubowice, Zwierzyniec i Źrebce za usuwanie skutków burzy w powiecie.

mł. bryg. Marcin Żulewski

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *