Spotkanie z Beatą Głowacką i promocja tomu poezji

Zamojski Dom Kultury, Księgarnia im. B. Leśmiana,Wydawnictwo „Norbertinum” w Lublinie zapraszają na dzisiejsze ( 7 czerwca) spotkanie z Beatą Głowacką, autorką tomu poetyckiego Ikonostas.

Spotkanie odbędzie się w Księgarni-Kawiarni im. Bolesława Leśmiana w Zamościu (ul. Zamenhofa 9) o godz.18.00. Prezentacji literackiej towarzyszyły będą działania artystyczne studentów I roku Animacji Kultury UMCS w Lublinie.

Beata Głowacka – ur. w 1971 w Zamościu. Nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Zamościu. Laureatka konkursów literackich m.in. ogólnopolskiej edycji konkursu „Szukamy Polskiego Szekspira”, Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Janusza Różewicza , Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Józefa Łobodowskiego. Książka poetycka „Ikonostas”, wydana przez Wydawnictwo Norbertinum w 2017 roku, jest jej debiutem poetyckim. Tomik zajął drugie miejsce w XIV Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Artura Fryza na najlepszy poetycki debiut książkowy roku (2017) w ramach festiwalu „Złoty Środek Poezji” w Kutnie. „Ikonostas” został nominowany do Nagrody Głównej w XXIII Konkursie Poetyckim im. Anny Kamieńskiej. Konkurs obejmował tomy poetyckie wydane w latach 2016 i 2017.

 

inf. Zamojski Dom Kultury

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.