Powstanie ośrodek historii łowiectwa

Dzisiaj ( 28 sierpnia) Miasto Zamość i Polski Związek Łowiecki, Zarząd Okręgowy w Zamościu podpisały porozumienie o współpracy.

Porozumienie dotyczy realizacji przedsięwzięcia pn. „Ośrodek edukacji ekologicznej, strzelectwa i historii łowiectwa Zamojszczyzny”. Placówka ma powstać na bazie obiektów obecnego Domu Dziecka przy ul. Źródlanej 1A. Teren wokół zalewu miejskiego będzie zagospodarowany w taki sposób, by ochronić cenne przyrodniczo siedliska, gdzie żyją rzadkie gatunki flory i fauny. 

To inicjatywa ważna dla nas- myśliwych i dla całego społeczeństwa. Myślę, że ten teren zasługuje, by objąć go wyjątkową opieką i zagospodarować w sposób, który zagwarantuje, że unikatowe siedliska pozostaną w niezmienionej formie. Z tego co nam wiadomo, las komunalny pochodzi z XVII/XVIII wieku, historia terenu jest duża, ale jednocześnie mamy też swoją bogatą historię i tradycje łowiectwa na Zamojszczyźnie, co zechcemy prezentować w ośrodku– wyjaśnia Przewodniczący Zarządu Okręgowego PZŁ w Zamościu Wojciech Adamczyk.

Utworzenie centrum edukacyjno – muzealnego jako placówki edukacji przyrodniczej w połączeniu z pobliskimi obiektami strzelectwa sportowego, pozwoli na udostępnienie tego terenu większej liczbie osób i wykorzystanie go w celach sportowo rekreacyjnych, społecznych i edukacyjnych.

 ( inf. i fot. UM Zamość)

One thought on “Powstanie ośrodek historii łowiectwa

  • 28 sierpnia 2019 o 15:36
    Permalink

    XVII/XVIII wiek???? chyba znowu te upały

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *