Ponad pół tysiąca zaproszonych na 10. „Wieczór Marzeń” w ZOO

W najbliższy piątek (8 czerwca) zamojski Ogród Zoologiczny odwiedzą wyjątkowi goście. Będą to uczestnicy „Wieczoru Marzeń”, corocznej akcji charytatywnej, która po raz dziesiąty odbywa się w w Zamościu. Nasze zoo dołącza tym samym do ogólnoświatowej akcji „Dreamnight at the zoo”, która organizowana jest z myślą o dzieciach chorych i niepełnosprawnych.

Dla wszystkich gości, a zaproszono dokładnie 518 dzieci wraz z rodzicami i opiekunami, przewidziano liczne atrakcje takie jak m.in. konkursy z nagrodami, gry i zabawy, a także poczęstunek. W akcję włączyły się punkty gastronomiczne, stoiska z pamiątkami oraz Zoolandia Parki Linowe działające na terenie ZOO.

W organizację spotkania zaangażowane są zaprzyjaźnione ośrodki: Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Zamościu, Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy w Zamościu, Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym Krok za Krokiem. Zostali zaproszeni również: Zamojska Grupa Motocyklowa, Młodzieżowa Sekcja Piłki Nożnej HETMAN, Ochotnicza Straż Pożarna, Policja i Pogotowie, a także malarze buziek czyli uczniowie Liceum Plastycznego w Zamościu, harcerze, wolontariusze i pracownicy zoo. Spotkanie uświetnią występy uczniów Gimnazjum nr 1 w Zamościu.

Honorowy patronat nad akcją objął Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk.

W tym dniu zoo dla zwiedzających czynne jest do godziny 14.00. Od godziny 15.00 zoo dostępne jest wyłącznie dla gości posiadających imienne zaproszenia.

(inf. Urząd Miasta Zamość)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *