Ponad pół tysiąca zaproszonych na 10. „Wieczór Marzeń” w ZOO

W najbliższy piątek (8 czerwca) zamojski Ogród Zoologiczny odwiedzą wyjątkowi goście. Będą to uczestnicy „Wieczoru Marzeń”, corocznej akcji charytatywnej, która po raz dziesiąty odbywa się w w Zamościu. Nasze zoo dołącza tym samym do ogólnoświatowej akcji „Dreamnight at the zoo”, która organizowana jest z myślą o dzieciach chorych i niepełnosprawnych.

Dla wszystkich gości, a zaproszono dokładnie 518 dzieci wraz z rodzicami i opiekunami, przewidziano liczne atrakcje takie jak m.in. konkursy z nagrodami, gry i zabawy, a także poczęstunek. W akcję włączyły się punkty gastronomiczne, stoiska z pamiątkami oraz Zoolandia Parki Linowe działające na terenie ZOO.

W organizację spotkania zaangażowane są zaprzyjaźnione ośrodki: Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Zamościu, Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy w Zamościu, Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym Krok za Krokiem. Zostali zaproszeni również: Zamojska Grupa Motocyklowa, Młodzieżowa Sekcja Piłki Nożnej HETMAN, Ochotnicza Straż Pożarna, Policja i Pogotowie, a także malarze buziek czyli uczniowie Liceum Plastycznego w Zamościu, harcerze, wolontariusze i pracownicy zoo. Spotkanie uświetnią występy uczniów Gimnazjum nr 1 w Zamościu.

Honorowy patronat nad akcją objął Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk.

W tym dniu zoo dla zwiedzających czynne jest do godziny 14.00. Od godziny 15.00 zoo dostępne jest wyłącznie dla gości posiadających imienne zaproszenia.

(inf. Urząd Miasta Zamość)

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *