Policyjny przewodnik odwiedził wychowanków „Krok za krokiem”

Wychowankowie i uczniowie szkoły „Krok za krokiem” uczestniczyli w spotkaniu z policyjnym przewodnikiem i jego podopiecznym. Młodzież miała okazję poznać specyfikę pracy przewodnika oraz zobaczyć umiejętności policyjnego czworonoga. Dowiedzieli się również jak należy się zachować w kontakcie z agresywnym zwierzęciem. Nie zabrakło także porad policjanta dotyczących zasad bezpiecznego zachowania się w domu i na ulicy.

Młodszy aspirant Artur Lipski policjant z zamojskiej komendy ze swoim czworonożnym partnerem tym razem odwiedził uczniów i wychowanków Zespołu Niepublicznych Szkół Specjalnych „Krok za krokiem”.

Głównym tematem czwartkowego spotkania były zasady właściwego zachowania się w przypadku ataku agresywnego psa. Policjant uczulał dzieci na to, aby bez wiedzy i zgody właściciela nie głaskały oraz nie bawiły się z psami, których nie znają. Uczestnikom spotkania pokazał także umiejętności swojego czworonożnego partnera.

Spotkanie było również okazją do pogadanki na temat zasad bezpieczeństwa w szkole, na drodze i w jej pobliżu. Policjant wskazywał dzieciom zarażenia, z jakimi mogą się spotkać w przypadku nieodpowiedzialnych zabaw w okolicach drogi lub też w czasie przechodzenia przez jezdnię w miejscach do tego niewyznaczonych.

Dzieciaki z dużym zainteresowaniem wysłuchały opowieści policjanta o jego pracy z psem służbowym, były też pod wielkim wrażeniem umiejętności policyjnego czworonoga.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *