Policjantka z Zamościa Monika Mazur stanęła na podium Orlen Tour de Pologne

Policjantka z Zamościa Monika Mazur stanęła na podium wyścigu Orlen Tour de Pologne Amatorów Memoriał Ryszarda Szurkowskiego. Zawody odbywały się w Arłamowie pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji. O tytuł najlepszego w Górskich Mistrzostwach Polski Policji w Kolarstwie Szosowym rywalizowali policjanci i pracownicy Policji z całego kraju. W kategorii kobiet jako druga do mety dojechała Monika Mazur, która na co dzień służbę pełni w zamojskiej komendzie Policji.

W odbywającym się w dniu 31 lipca 2022 roku w Arłamowie wyścigu Orlen Tour de Pologne Amatorów Memoriał Ryszarda Szurkowskiego uczestniczyło 75 policjantów i pracowników Policji. Reprezentanci naszej formacji do pokonania mieli wymagającą trasę, na której ścigają się także kolarze zawodowi. Musieli pokonać 75 kilometrów, z górską premią w Kalwarii Pacławskiej oraz licznymi wzniesieniami i stromymi podjazdami.

Do rywalizacji o tytuł najlepszego w Górskich Mistrzostwach Polski Policji w Kolarstwie Szosowym oraz puchar Komendanta Głównego Policji stanęła policjantka z Zamościa Monika Mazur. Kolarskie zmagania zakończyła sukcesem. W kategorii kobiet zdobyła II miejsce na podium i tytuł Wicemistrzyni Polski Policji.

W kolarskich zmaganiach w Arłamowie udział wziął także Radosław Wasilewski – policjant z Komisariatu Policji w Szczebrzeszynie. W swojej kategorii do mety dojechał jako piąty.

W imieniu Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka puchary i medale najlepszym policyjnym kolarzom wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinsp. Dariusz Matusiak oraz nadinsp. Dariusz Zięba – Dowódca Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji “BOA”, który również brał udział w wyścigu.

Monice Mazur i Radosławowi Wasilewskiemu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych kolarskich sukcesów.

starszy aspirant Katarzyna Szewczuk

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *