Na Lubelszczyźnie PKP PLK modernizuje perony na już istniejących przystankach

Na Lubelszczyźnie PKP PLK wybudują nowy przystanek i zmodernizują perony na już istniejących przystankach. Właśnie ogłoszono przetarg.

  • PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na budowę nowego i przebudowę trzech przystanków na Lubelszczyźnie.
  • Mieszkańcy podlubelskich Łagiewnik zyskają dodatkowy dostęp do kolei. Na przystankach w Kraśniku, Zamościu Starówce oraz Zamościu Wschód PLK przedłużą perony, aby mogły zatrzymywać się dłuższe pociągi.
  • Podpisanie umowy na budowę i modernizację przystanków w systemie „Projektuj i Buduj” zaplanowano w III kwartale 2022 r. Zakończenie projektów przewiduje się na IV kwartał 2023 roku.

Mieszkańcy województwa lubelskiego zyskają wygodne połączenie z nowego przystanku w Łagiewnikach pomiędzy Ciecierzynem a Rudnikiem na linii Łuków – Lublin Północny (lk30). Będzie uzupełnieniem regionalnego transportu kolejowego do pracy i szkół.

Nowy przystanek będzie obok przejazdu kolejowo-drogowego w Łagiewnikach na skrzyżowaniu z drogą lokalną prowadzącą do miejskiej plaży nad rzeką Ciemięgą. Zapewniony będzie dostęp dla osób z ograniczoną możliwością poruszania się. Na peronie zostanie zamontowane oświetlenie. Będą zabudowane wiaty, ławki oraz czytelne oznakowanie i gabloty z rozkładami jazdy. Dojście do peronu będzie od strony przejazdu. W rejonie przystanku zostaną zamontowane stojaki rowerowe.

Oprócz przystanku w Łagiewnikach, w oparciu o fundusze z „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021 – 2025” zostaną przebudowane perony na stacji Kraśnik (na trasie między Lublinem Głównym a Stalową Wolą lk 68) i przystankach Zamość Starówka oraz Zamość Wschód (na odcinku Zawada-Hrubieszów lk 72).

100 metrowe perony Zamość Starówka i Zamość Wschód po przebudowie będą miały 200 metrów, natomiast peron w stacji Kraśnik zostanie wydłużony do 250 m. Taka zmiana umożliwi przewoźnikom sprawniejsze planowanie postojów na stacji, w tym zatrzymywanie się dłuższych pociągów dalekobieżnych./ PROPERTY DESING

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *