ORKA intensywnie pływa na zawodach

W ciągu minionego tygodnia zawodnicy Orki brali udział w trzech zawodach. Zawodnicy 11 i 12 letni walczyli w IV rundzie Wojewódzkiej Ligi Dzieci i Młodzików w Krasnymstawie(4 listopada). Zawodnicy 13 letni i starsi ścigali się w Zamościu(12 listopada) podczas IV rundy Wojewódzkiej Ligi Juniorów (open) a Ci, którzy zakwalifikowali się do setki najszybszych zawodników Lubelszczyzny startowali w trzeciej już edycji Sztafety Niepodległości 100×100 w Lublinie(11 listopada).

W Krasnymstawie młodzi pływacy Orki mimo, że zdobyli tylko 3 medale-1 srebrny i 2 brązowe w klasyfikacji drużynowej uplasowali się na wysokim 4 miejscu-94 punkty za Falą Kraśnik-188 pkt., Olimpią Lublin-151 i Spartą Biłgoraj-107 . Do rywalizacji w IV rundzie stanęło 159 pływaczek i pływaków z 13 klubów. Na indywidualne wyróżnienia zasługują zawodniczki i zawodnicy, którzy
poprzez wysoką indywidualną lokatę zdobywali najwięcej punktów dla drużyny. Zuzanna Gwozda-za 50 klasycznym zdobyła 4 pkt., Aleksandra Szaluś za 50 klasycznym 3 pkt., Olaf Lupa za 50 klasycznym 10 pkt., i za 200 dowolnym 6 pkt., Mateusz Abraszek za 50 klasykiem 3 pkt., za 50 motylkiem 4 pkt., Kacper Adamowicz po 1 pkt. za 50 grzbietem i 100 zmiennym, Iza Naklicka za 50 motylkiem 5 pkt., za 200 dowolnym 3 pkt., Poździk Aleksandra za 50 m stylem motylkowym 3 pkt., Dubiel Filip za 50 motylkiem 10 pkt., Jakub Rymarz za 100 zm 8 pkt. i 7 pkt. za 400 m stylem dowolnym. Do indywidualnych zdobyczy punktowych dodać trzeba sukcesy sztafet. Sztafeta mieszana 4x50m stylem dowolnym w składzie Abraszek Mateusz, Zasuwa Magda, Ola Poździk i Olaf Lupa zdobyła 6 pkt., sztafeta mieszana 4×50 m stylem zmiennym: Abraszek Piotr, Zuzanna Gwozda, Filip Dubiel i Iza Naklicka-8 pkt., a sztafeta 12 letnich chłopców w sztafecie 4×50 m stylem zmiennym w składzie Filip Sałamacha, Kacper Adamowicz, Jakub Rymarz i Krzysztof Kryk wywalczyła 11 punktów.
5 miejsce zajęli pływacy Orki podczas zawodów 4 rundy Wojewódzkiej Ligi Juniorów w Zamościu . Startowało 170 zawodniczek i zawodników z 22 klubów. Jest to od dawna nie notowany przez zamojskich pływaków, bardzo dobry wynik w lidze kategorii open czyli od 13 lat wzwyż. Podkreślić należy, że trzon drużyny Orki stanowią właśnie trzynastolatkowie czyli najmłodszy rocznik uprawniony do startu w tej lidze, gdzie w jednej kategorii mierzą się z dorosłymi zawodnikami np. AZS UMCS Lublin czy AZS AWF Biała Podlaska. Trzeba przyznać, że nasza młodzież nie ma żadnych kompleksów i nie czuje respektu przed starszymi koleżankami i kolegami. Obiektywnie przyznać należy, że prawie wszyscy zawodnicy Orki spisali się znakomicie. Tylko w jednym przypadku na 14 startujących zawodniczek i zawodników zabrakło choć jednej ,,życiówki”- ale bywają też słabsze dni.
Najlepiej obrazują to statystyki progresji wyników, które sięgają nawet 129% w stosunku do ,,życiówki”-100%. W praktyce oznacza to, że niektóre zawodniczki i zawodnicy poprawiali się np. na 200 motylem o 20 sekund- Klaudia Wróblewska, o 12 sekund Zuzanna Sioma, o 21 sekund Kewin Mandziuk. Bardzo duży postęp na dystansie 200 m stylem dowolnym odnotowała Julia Malinoś –poprawiła się o 6 sekund i tylko 30 setnych sekundy zabrakło jej do wymazania z Tabeli Rekordów Klubu wyniku Marceliny Radlińskiej z 2006 roku! Bardzo dobrze w stosunku do swojej ,,życiówki”- 2:15,29 popłynął Rafał Chyrchała-2:08,57, podobny rezultat uzyskał Krzysztof Kurantowicz-2:07,89 poprawiając się o 2 sekundy. Katarzyna Szuper poprawiła się na 50 motylkiem o ponad 3 sekundy uzyskując 30,84 i również bardzo zbliżyła się do rekordu Marceliny Radlińskiej-30,36 z 2006 roku. Kasia Szuper poprawiła za to po raz kolejny swój Rekord Klubu na 50 m stylem grzbietowym, który wynosi obecnie 30,04. Bardzo zaciętą i emocjonującą walkę od pierwszych do ostatnich metrów o Rekord Klubu na dystansie 100 m stylem klasycznym oglądaliśmy pomiędzy Klaudią Malec a Julią Bednarz. Na ostatnich zawodach w Toruniu Julka odebrała Rekord Klaudii, tym razem Klaudia odebrała Rekord Julii! Jak bardzo zacięty był to wyścig świadczą uzyskane czasy-pierwsza Klaudia: 1:16,45, druga Julia 1:16,64! Do końca roku jeszcze kilka zawodów…jeśli dalej tak będą się rozwijać obie zawodniczki możemy się doczekać nie tylko jeszcze bardziej wyśrubowanego Rekordu Klubu ale też zawodniczek na miarę medali przyszłorocznych Mistrzostw Polski Juniorów 14 lat. Już teraz obie zawodniczki plasują się w czołówce rankingów polskich trzynastolatek na wszystkich dystansach stylu klasycznego zarówno na krótkim jak i na długim basenie. Korespondencyjny pojedynek (płynęły w różnych seriach)obie zawodniczki stoczyły jeszcze na dystansie 100 m stylem zmiennym i podobnie jak w żabie różnice były minimalne. Klaudia popłynęła 1:10,80(poprawiła się o 1 s) a Julia 1:11,03(poprawiła się o 2 s). O 2 sekundy na 100 zm poprawił swój wynik Filip Łagożny, o sekundę poprawiła się na 50 motylkiem Agnieszka Denys, o ponad 2 sekundy na 100 zm poprawił się Igor Dubiel, także Mateusz Łukaszczyk poprawił swój najlepszy rezultat na 100 m zmiennym o ponad sekundę. Na szczególną uwagę zasługuje też fakt wywalczenia 3 miejsca przez sztafetę żeńską 4×100 m stylem dowolnym złożoną tylko z zawodniczek 13 letnich! W składzie sztafety płynęły: Katarzyna Szuper, Klaudia Malec, Julia Bednarz i Julia Malinoś. W konkurencji tej wystartowało łącznie 11 sztafet! Dziewczęta uzyskały rezultat 4:17,51.

W obu ligach pozostała już tylko do rozegrania ostatnia runda, która odbędzie się w Lublinie pod wspólnym szyldem MULTILIGA.

W Sztafecie Niepodległości czyli trzeciej już odsłony zawodów zorganizowanych w celu uczczenia Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości mieli zaszczyt wystąpić: Julia Bednarz, Rafał Chyrchała, Filip Dubiel, Igor Dubiel, Emilia Hauzner, Krzysztof Kurantowicz, Filip Łagodny, Klaudia Malec, Julia Malinoś, Kewin Mandziuk, Jakub Rymarz, Katarzyna Szuper, Wiktor Sędłak i Klaudia Wróblewska. Sztafeta polega na pokonaniu przez 100 zawodników dystansu 100 metrów stylem dowolnym. Jako ciekawostkę podać można, że najmłodszy uczestnik Skoczylas Bartosz miał 8 lat a najstarszy Marian Raczyński 81 lat! Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy.
Kolejność końcowa IV rundy w Zamościu: 1. AZS UMCS LUBLIN-253 pkt., 2. SKARPA LUBLIN-153, 3. AZS AWF BIAŁA PODLASKA 128, 4.OLIMPIA LUBLIN-117, 5 ORKA ZAMOŚĆ 101 pkt.

Advertisements
aktualności Zamość akcje charytatywne Zamość architektura Zamość atrakcje turystyczne Zamość baseny Zamość biegi uliczne Zamość biblioteki Zamość biznes Zamość dziedzictwo kulturowe Zamość eventy Zamość festiwale Zamość fitness Zamość galeria sztuki Zamość historia Zamość hotele Zamość imprezy kulturalne Zamość inicjatywy społeczne Zamość informacje Zamość inwestycje Zamość kino w Zamościu kluby muzyczne Zamość kluby sportowe Zamość koncerty muzyczne Zamość koncerty Zamość konferencje biznesowe Zamość kursy i szkolenia Zamość kawiarnie Zamość kulturalne Zamość lokalne firmy Zamość lokalne wiadomości Zamość maratony Zamość muzea Zamość muzeum Zamość noclegi Zamość oferty pracy Zamość organizacje pozarządowe Zamość parki Zamość pomoc społeczna Zamość portal informacyjny Zamość przedsiębiorstwa Zamość praca Zamość przewodnik po Zamościu projekcje filmowe Zamość rekonstrukcje historyczne Zamość restauracje Zamość rynek pracy Zamość siłownie Zamość spacery po Zamościu spektakle teatralne Zamość spotkania autorskie Zamość spotkania mieszkańców Zamość szkoły Zamość szlaki turystyczne Zamość targi biznesowe Zamość teatr w Zamościu turnieje sportowe Zamość uniwersytety Zamość wydarzenia edukacyjne Zamość wydarzenia historyczne Zamość wydarzenia kulturalne Zamość wydarzenia społeczne Zamość wydarzenia w Zamościu wiadomości z Zamościa wolontariat Zamość wykłady Zamość warsztaty artystyczne Zamość warsztaty Zamość wyścigi rowerowe Zamość wystawy artystyczne Zamość wystawy Zamość zabytki Zamościa zabytki Zamość zawody sportowe Zamość zamojska społeczność życie w Zamościu zwiedzanie Zamość Akademia Zamość radio zamość imprezy zamość

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *