Orszak Trzech Króli w Zamościu: Król Kacper V – Szymon Trytek

Zgodnie z zapowiedzią prezentujemy kolejno biogramy postaci biorących udział w zamojskim Orszaku Trzech Króli A. D. 2019, który przejdzie ulicami miasta już 6 stycznia ( program Orszaku znajdziecie TUTAJ)

Jako pierwszego prezentujemy Króla Kacpra, którego rolę odegra Szymon Trytek:

Urodzony w Zamościu. Najstarszy z trojga rodzeństwa. Uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Zamościu, lektor w parafii pod wezwaniem Świętej Bożej Opatrzności i zawodnik sekcji podnoszenia ciężarów w Klubie Sportowym „Agros” Zamość.

Mówi: „Trzej Królowie od wieków inspirują i skłaniają do refleksji nad swoją postawą. Posiadali jedną ważną cechę, której zwłaszcza nam jako młodzieży brakuje. Tą cechą jest wytrwałość. Mimo ogromnej odległości i trudnych warunków podróży nie poddali się i dotarli do stajenki betlejemskiej złożyć hołd Narodzonemu. Jak wielu spośród nas często odpuszcza, daje za wygraną, poddaje się? Nierzadko zniechęcamy się niepowodzeniami i porzucamy marzenia. Brakuje nam woli żeby osiągnąć cele, które przecież często sami sobie stawiamy. W tym roku nauczmy się od Trzech Króli wytrwałości i zgodnie ze słowami papieża Polaka wymagajmy od siebie choćby inni od nas nie wymagali”.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *