Nowy tor Modelarski na Plantach

Miasto Zamość, dzięki staraniom Stowarzyszenia Modelarstwa Sportowego AERO Zamość, wybudowało na Plantach pełnowymiarowy tor modelarski do rozgrywania zawodów modeli latających, akrobacyjnych klasy F2B na uwięzi oraz do bicia rekordów prędkości modeli latających.

Tor ma średnicę 36 m. Został wykonany ze specjalnego betonu. Już wkrótce będzie wykorzystywany do treningów i rozgrywania zawodów w konkurencjach łyżworolek i deskorolek, a także do rozgrywania zawodów modeli zdalnie sterowanych statków powietrznych, samochodów i pojazdów gąsienicowych.

Tor przyczyni się przede wszystkim do spopularyzowania i przybliżenia sportu modelarskiego dzieciom i młodzieży, a także dorosłym oraz umożliwi organizowanie w Zamościu zawodów modeli latających na uwięzi rangi okręgowej, ogólnopolskiej. Umożliwi także profesjonalne przygotowania zawodników do udziału w zawodach, pokazach i wystawach modelarskich.

Tor modelarski jest realizowany w ramach projektu pn. Rewitalizacja Starego Miasta w Zamościu, który otrzymał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej 13 Infrastruktura Społeczna, Działanie 13.3 Rewitalizacja obszarów miejskich, w formie współfinansowania Unii Europejskiej oraz współfinansowania krajowego z budżetu państwa.
Wartość umowy: 137 496,78 zł

/UM

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *