Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną zderzenia pojazdów

19-letni kierowca Volkswagena na ul. Sadowej skręcając w lewo na parking zderzył się z kierującym Peugeotem. Obaj kierowcy trafili do szpitala. Na szczęście po badaniach okazało się, że nie odnieśli poważniejszych obrażeń i mogli wrócić do domu. Przyczyną kolizji było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu przez 19-latka. Dla niego kolizja zakończyła się mandatem w wysokości 1500 zł.

Dzisiaj tuż przed godziną 7:00 otrzymaliśmy zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowych w Zamościu na ulicy Sadowej. Dyżurny zamojskiej komendy natychmiast skierował tam policjantów, którzy na podstawie relacji uczestników i świadków zdarzenia, uszkodzeń pojazdów oraz śladów ustalili, że kierujący Volkswagenem poruszał się ulicą Sadową od strony ulicy Dzieci Zamojszczyzny w kierunku ulicy Peowiaków. Postanowił skręcić lewo na teren sklepowego parkingu. Wykonując ten manewr nie zauważył jadącego z naprzeciwka kierującego Peugeotem i doprowadził do zderzenia samochodów.

Volkswagenem kierował 19-letni mieszkaniec gminy Zamość, Peugeotem 32-latek z tej samej gminy. Obaj kierujący zostali przewiezieni do szpitala celem wykonania dalszych badań. Na szczęście okazało się, że poza niegroźnymi potłuczeniami nie doznali poważniejszych obrażeń i mogli wrócić do domu.

Policyjne badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący byli trzeźwi. Mundurowi zatrzymali dowody rejestracyjne obu pojazdów, ponieważ auta nie nadawały się do dalszej bezpiecznej jazdy.

Kolizja dla 19-letniego kierowcy Volkswagena zakończyła się mandatem w wysokości 1500 złotych i punktami karnymi w ilości 12.

Apelujemy o rozsądek i skupienie uwagi na drodze. Na skrzyżowaniach, czy też w miejscach, gdzie zmieniamy kierunek jazdy – zachowajmy ostrożność i zwracajmy uwagę na innych uczestników ruchu.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *