Nagroda za najlepszy produkt turystyczny dla Zamościa

damian

Nagroda za podróże w przeszłość
Zamość zajął drugie miejsce w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego 2016. Nagrodę wręczono podczas VII Lubelskiej Gali Turystyki, która odbyła się 19 października w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Do tegorocznej edycji konkursu, organizowanego przez Lubelską Regionalną Organizację Turystyczną (LROT), zgłoszono 39 produktów, które oceniano w pięciu kategoriach: wydarzenie cykliczne, impreza turystyczna, obiekt, szlak i obszar. Kapituła konkursu oceniała m.in. sposób prezentacji produktu, jego innowacyjność, zgodność ze strategią promocyjną województwa itd.
Pierwsze miejsce zajęła odbywająca się w Lublinie Noc Kultury, drugi był Zamość z Zamojskim Wehikułem Czasu, z kolei trzecie miejsce przypadło Apartamentom w Drzewach z Nałęczowa.
Zamojski Wehikuł Czasu to robocza nazwa cyklu imprez, które zabierają turystę w podróż do przeszłości. Na ten cykl składają się: Szturm Twierdzy Zamość, Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z Historią”, Piknik Historyczny, widowisko „Zamość 1920”, a także kilka mniejszych wydarzeń, które również przyciągają tłumy przyjezdnych.
Jednocześnie Zamojski Wehikuł Czasu, wspólnie z dwójką pozostałych laureatów, otrzymał rekomendację LROT do ogólnopolskiego etapu konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej.
Warto dodać, że w ubiegłorocznej edycji konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego Zamość zdobył pierwsze miejsce za produkt „Zamość – Twierdza Otwarta”.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *