Miasto Zamość z gruntem na medal

img_2624

20 października w Warszawie odbyła się gala wręczenia nagród laureatom siódmej edycji konkursu „Grunt na Medal”, którego organizatorem była Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych, pod honorowym patronatem wicepremiera, Ministra Rozwoju Mateusza Morawieckiego oraz Związku Województw RP. O tytuł najbardziej atrakcyjnego terenu inwestycyjnego walczyły 142 gminy, które zgłosiły do konkursu łącznie 179 ofert.

W tegorocznym gronie zwycięzców znalazło się Miasto Zamość z terenem inwestycyjnym położonym przy ul. Hrubieszowskiej. Nagrodę za I miejsce z rąk Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju Adama Hamryszczaka odebrał Dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta i Funduszy Zewnętrznych Tomasz Kossowski.

Mamy nadzieję, że udział w konkursie oraz zaszczytny tytuł „Grunt na Medal” pozwoli na promocję potencjału inwestycyjnego oraz wizerunku Miasta Zamość – jako miejsca atrakcyjnego dla inwestorów i przyjaznego przedsiębiorczości. Wraz z konsekwentnym rozwojem gospodarczym, społecznym i kulturalnym Zamościa dostrzegamy zwiększone zainteresowanie przedsiębiorców lokalizacją działalności gospodarczej w strefie aktywności gospodarczej Miasta Zamość. Kierunek, w którym chcemy podążać jako miasto doskonale obrazuje uruchomienie Podstrefy Zamość Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK Mielec. Mając świadomość potencjału w postaci: transgranicznego położenia – bliskości granicy z Ukrainą, wschodniej granicy Unii Europejskiej, Portu Lotniczego Lublin w Świdniku a także dostępu do szerokiego toru PKP Linii Hutniczej Szerokotorowej chcemy, by Zamość – drugie co do wielkości miasto województwa lubelskiego stał się silnym ośrodkiem gospodarczym…..podał  Andrzej Wnuk Prezydent Miasta Zamość

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *