Miasto Zamość z gruntem na medal

img_2624

20 października w Warszawie odbyła się gala wręczenia nagród laureatom siódmej edycji konkursu „Grunt na Medal”, którego organizatorem była Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych, pod honorowym patronatem wicepremiera, Ministra Rozwoju Mateusza Morawieckiego oraz Związku Województw RP. O tytuł najbardziej atrakcyjnego terenu inwestycyjnego walczyły 142 gminy, które zgłosiły do konkursu łącznie 179 ofert.

W tegorocznym gronie zwycięzców znalazło się Miasto Zamość z terenem inwestycyjnym położonym przy ul. Hrubieszowskiej. Nagrodę za I miejsce z rąk Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju Adama Hamryszczaka odebrał Dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta i Funduszy Zewnętrznych Tomasz Kossowski.

Mamy nadzieję, że udział w konkursie oraz zaszczytny tytuł „Grunt na Medal” pozwoli na promocję potencjału inwestycyjnego oraz wizerunku Miasta Zamość – jako miejsca atrakcyjnego dla inwestorów i przyjaznego przedsiębiorczości. Wraz z konsekwentnym rozwojem gospodarczym, społecznym i kulturalnym Zamościa dostrzegamy zwiększone zainteresowanie przedsiębiorców lokalizacją działalności gospodarczej w strefie aktywności gospodarczej Miasta Zamość. Kierunek, w którym chcemy podążać jako miasto doskonale obrazuje uruchomienie Podstrefy Zamość Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK Mielec. Mając świadomość potencjału w postaci: transgranicznego położenia – bliskości granicy z Ukrainą, wschodniej granicy Unii Europejskiej, Portu Lotniczego Lublin w Świdniku a także dostępu do szerokiego toru PKP Linii Hutniczej Szerokotorowej chcemy, by Zamość – drugie co do wielkości miasto województwa lubelskiego stał się silnym ośrodkiem gospodarczym…..podał  Andrzej Wnuk Prezydent Miasta Zamość

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *