Media World Cup Lubelskie 2019

Dziennikarze z całego świata wystartują na Lubelszczyźnie. W sobotę pojawią się w Zamościu

19 czerwca 2019 roku, rozpoczęła się 4. edycja międzynarodowej imprezy dla dziennikarzy z 20 krajów „Media World Cup”. Poza rywalizacją sportową, goście zwiedzą Stare Miasto w Lublinie, Zamość, Kazimierz Dolny oraz najbardziej atrakcyjne trasy rowerowe. Zawody MTB odbędą się 21 czerwca w Kazimierzu, a wyścig szosowy wystartuje z zamojskiego Rynku Wielkiego w sobotę, 22 czerwca o godzinie 13.00.

W zawodach udział wezmą dziennikarze reprezentujący redakcje z prawie 20 krajów, w tym liczna reprezentacja polskich mediów.

Dzięki wsparciu organizacyjnemu i finansowemu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, Polskiej Fundacji Narodowej i Polskiej Organizacji Turystycznej możemy zorganizować imprezę na najwyższym światowym poziomie. Jej głównym założeniem jest promocja Lubelszczyzny jako idealnego miejsca na aktywny wypoczynek dla turystów z całego świata – powiedział Piotr Kinicki, dyrektor biura prasowego Media World Cup Lubelskie 2019.

Turystyka aktywna, ze szczególnym uwzględnieniem turystyki rowerowej, jest od wielu lat ważnym elementem strategii marketingowej Polski realizowanej przez POT. Rosnąca długość szlaków rowerowych oraz rozwijająca się infrastruktura związana z turystyką rowerową pozwalają nam prezentować coraz więcej polskich regionów jako miejsca idealne dla turystów nastawionych na tego typu rekreacje. Gorąco wierzę, że relacje medialne z kolejnych już zawodów Media World Cup zachęcą kolejnych zagranicznych miłośników dwóch kółek do planowania rowerowych wycieczek w Polsce – powiedział prezes POT Robert Andrzejczyk.

W trakcie tegorocznej edycji Media World Cup uczestnicy zwiedzą Muzeum Wsi Lubelskiej, gdzie poznają historię i zwyczaje Lubelszczyzny. Podczas 5-godzinnej wycieczki rowerowej, goście będą mogli zapoznać się z trasami rowerowymi wokół Kazimierza Dolnego i Janowca, do którego przeprawią się promem linowym. Nie lada atrakcją będzie nocne zwiedzanie Kazimierza Dolnego oraz wąwozów lessowych, które przemierzą z pochodniami. 

Najliczniejszą reprezentację narodową stanowić będą dziennikarze z Chin, którzy po raz trzeci wystąpią w imprezie. 

Przyjeżdżamy ośmioosobową grupą, bo poziom organizacyjny poprzednich edycji Media World Cup był na najwyższym poziomie – powiedział Luo Tongyu, kapitan chińskiej reprezentacji. 

Uważam, że Media World Cup to bardzo dobry pomysł na promocję Polski. Myślę, że w trakcie 5 dni, które spędzimy na Lubelszczyźnie, przygotujemy materiały prasowe oraz reportaże telewizyjne do naszych mediów. Oczywiście królować będą nasze relacje w mediach społecznościowych, uwielbianych przez wszystkich Chińczyków. To na pewno wpłynie na zainteresowanie Polską i regionem Lubelskim, który w Chinach jest nieznany – dodał Luo Tongyu.

W dotychczasowych trzech edycjach Media World Cup, wystartowało ponad 100 zawodników z 22 krajów. Najwięcej zwycięstw w poszczególnych kategoriach odnieśli reprezentanci mediów z Norwegii, Holandii, USA i Polski (info.UM)

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *