Lekarze z Ukrainy z wizytą Zamojskim Szpitalu Niepublicznym

Do Zamościa przyjechało czterech głównych konsultantów wojewódzkich z dziedziny otolaryngologii, ortopedii, chirurgii szczęki i ginekologii – ordynatorów w Wołyńskim Wojewódzkim Szpitalu, a także lekarze różnych specjalności (m.in. : ortopeda traumatolog, pediatra, kardiolog, urolog, neurolog, psychiatra) z Łucka i Równego, razem 25 osób.
Prezesem organizacji jest dr Sergiusz Prokopiuk. Lekarze rozmawiali z prezesem ZSN Mariuszem Paszko i dyrektorem ds. lecznictwa lek. med. Tomaszem Anasiewiczem m.in.: o możliwości nawiązania współpracy na przykład poprzez organizację krótkich wizyt lub staży, o sytuacji w polskiej i ukraińskiej służbie zdrowia, wymieniano doświadczenia w opiece nad pacjentem i kształceniu lekarzy.
Jak informuje na swojej stronie internetowej stowarzyszenie, jest to międzydyscyplinarne, dobrowolne zrzeszenie lekarzy posiadającym status organizacji pożytku publicznego. Organizacja popiera pragnienia lekarzy pragnącymi wykazać się w swej pracy wysokimi kwalifikacjami zawodowymi i nienaganną etyką, głównym więc celem Wołyńskiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskiego Pochodzenia jest ciągłe kształcenie lekarzy. Siedziba organizacji znajduje się w Łucku.
( inf. i fot. UM Zamość)

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *