Odszedł Robert Marchwiany, zamojski dziennikarz i publicysta

6 grudnia odszedł od nas Robert Marchwiany, zamojski dziennikarz i publicysta, społecznik

Robert Marchwiany (ur. 12 lipca 1985 r. w Zamościu) – dziennikarz, korektor, copywriter, działacz społeczny. Od 2006 roku tworzy dla portalu zamosconline.pl, w przeszłości związany m.in. z Gazetą Zamojską, Telewizją Kablową Zamość “Video-Kadr” czy dwumiesięcznikiem Sportowy Styl.

Absolwent II Liceum Ogólnokształcącego im. M. Konopnickiej w Zamościu (2004); Wydziału Politologii UMCS na kierunku politologia (2004-2009).

Autor książki Sport w mediach – konteksty społeczne i kulturowe (2009). Otrzymał nominację w ogólnopolskim plebiscycie “Człowiek Roku – Przyjaciel Kolei” w kategorii “Dziennikarz Roku”, zorganizowanym przez Railway Business Forum (2011). Zdobył nagrodę w kategorii “Zatrudnienie” w ramach Gali Aktywnych i Solidarnych (2012).

Pochodzi z Zamościa, gdzie żył przez niemal 30 lat. Obecnie mieszka wraz z żoną w Nowym Dworze Mazowieckim. Pasjonuje się sportem oraz kolejnictwem. Aktywnie działa na rzecz rozwoju transportu kolejowego na Zamojszczyźnie. Jest również jednym z pomysłodawców oraz koordynatorem pierwszych czterech edycji Plebiscytu TVK “Video-Kadr” na Najlepszego i Najpopularniejszego Sportowca oraz Trenera Miasta Zamościa.

TAKI BYŁ ROBERT

Robert miał lat 35 i 126 cm wzrostu. Żona jest od niego młodsza dokładnie o rok bez jednego dnia, a mierzy 175 cm. Robert mówi o sobie: “Jestem człowiekiem słowa”, pracuje jako copywriter w jednej z firm kosmetycznych. Od kilkunastu lat pisze felietony do lokalnego portalu internetowego w rodzinnym mieście. Agata pracuje w handlu. Poznali się na jednym z katolickich portali randkowych, wzięli ślub w 2019 roku. Bylibyśmy zwykłą parą, gdyby nie fakt, że żona musi mi sznurować buty!  (PNŚ)

On ma 124 wzrostu ona 176, połączyła ich miłość, łamiąca wszystkie stereotypy https://pytanienasniadanie.tvp.pl/50373941/on-ma-124-wzrostu-ona-176-polaczyla-ich-milosc-lamiaca-wszystkie-stereotypy?fbclid=IwAR2rmOalclk9T8y1uJrg4RcyjfL8fJe7b4_C_ywmM4T5zHTE-0mV58dCB9M

 

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *