Konkurs Piosenki Rosyjskiej już po raz szósty w Zamościu

Już w czwartek (13 lutego) w Klubie 3. Zamojskiego Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu, o godzinie 9.00 odbędzie się VI Konkurs Piosenki Rosyjskiej.

Do konkursu zgłosiło się 23 wokalistów, w tym dwa duety ze szkół z: Biłgoraja, Chełma, Włodawy, Hrubieszowa, Tomaszowa Lubelskiego, Łaszczowa, Hulcza, Modliborzyc, Stojeszyna Pierwszego, Suchowoli, Turobina i Zamościa.

Niektóre szkoły startują w konkursie po raz pierwszy, są również takie które corocznie uczestniczą w wydarzeniu – to szkoły ponadpodstawowe z Biłgoraja, Hrubieszowa, Tomaszowa Lubelskiego, Chełma oraz z Suchowoli.

W Jury zasiądą: Agnieszka Kowal – dyrektor Wydziału Oświaty w Zamościu, Beata Buczek – nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Zamościu oraz Marian Puszka Komendant Straży Miejskiej w Zamościu, muzyk z zamiłowania.

Usłyszymy utwory znanych i lubianych wykonawców: Anny German, Poliny Gagariny, Ałły Pugaczowy, Włodzimierza Wysockiego, Ani Lorak, Julii Samojłowy, Bułata Okudżawy i Aloszy Awdiejewa. Będą też nowe utwory, nowych wykonawców jak zespółów Miesano, Bi 2, Burito oraz takich solistów jak: Wiktoria Dajneko i Anastasia.

Konkurs został objęty patronatem Prezydenta Miasta Zamość, Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz Rosyjskiego Ośrodka Nauki i Kultury w Warszawie.

Nasz portal jest jednym z patronów medialnych tego wydarzenia.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *