Złota Harfa Eola dla Zespołu Muzyki Dawnej Capella All’antico

W dniach 4 – 9 lutego 2020 roku Capella All Antico z Zamojskiego Domu Kultury gościła w Kaliszu, gdzie reprezentowała nasze miasto na 42. Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej „Schola Cantorum”.

W tegorocznej edycji festiwalu wzięło udział 19 zespołów z 10 województw. Podczas Festiwalu nasza Capella konkurowała z zespołami m.in. z Mielca, Suchej Beskidzkiej, Gdańska, Elbląga, Dobroszyc i Woli Rasztowskiej.

W kategorii zespołów instrumentalnych przyznano Zespołowi Muzyki Dawnej CAPELLA ALL’ANTICO Złotą „Harfę Eola” (nagroda pieniężna Marszałka Województwa Wielkopolskiego dla zespołu i nagroda pieniężna dla instruktorki Anny Cichoń – Herety).

Oprócz tego zespół otrzymał dwie nagrody promocyjne:
W ramach nagród im. Zofii Rayzacherowej, przyznanych przez Fundację Concert Spirituel
z Warszawy, wytypowano CAPELLA ALL’ANTICO do udziału w koncercie promocyjnym XXVII Międzynarodowej Letniej Akademii Muzyki Dawnej w Warszawie ido udziału w koncercie promocyjnym w ramach Festiwalu FORUM MUSICUM we Wrocławiu .

W ramach festiwalu, Capella All’Antico brała udział nie tylko w przesłuchaniach ale także w dodatkowych koncertach: w koncercie poświęconym zmarłym w ubiegłym roku osobom, które związane były z festiwalem m. in. Krzysztofowi Obstowi, w koncercie dla mieszkańców miasta Kalisz w Kościele pod wezwaniem Bł. Matki Teresy z Kalkuty oraz podczas spotkania uczestników Schola Cantorum z Władzami Miasta  Kalisz w Ratuszu, a także przed i w trakcie koncertu Galowego w Teatrze im. W. Bogusławskiego.

Podczas Festiwalu odbyły się także warsztaty wokalne i taneczne, które przyczyniły się znacznie do integracji społeczności festiwalowej.

Zgodnie z tradycją Zespoły, które otrzymały najwyższe nagrody są zaproszone do udziału w koncercie inauguracyjnym w następnym roku. Zatem za rok znów gościć będziemy w Kaliszu! ( info. ZDK)

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *