Józef Piłsudski i Zamość

W tym roku przypada 150 lecie urodzin Józefa Piłsudskiego. W związku z tą rocznicą Sejm Rzeczpospolitej Polskiej ogłosił marszałka jednym z patronów 2017 roku.
Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał Oddział Muzeum Zamojskiego zaplanowało szereg działań edukacyjnych i kulturalnych dla uczczenia postaci tego wielkiego Polaka. Rozpoczną się one 15 lipca, otwarciem wystawy „Józef Piłsudski. Zamość, Zamojszczyzna (w 150. rocznicę urodzin)” i potrwają do 5 grudnia 2017 r. Ekspozycji towarzyszyć będą wykłady, spotkania tematyczne i różnego rodzaju aktywności: spacer, gra miejska, warsztaty dla najmłodszych. Nasze działania skierowane są do szerokiej grupy odbiorców, zarówno dzieci i młodzieży jak i osób dorosłych – mieszkańców Zamościa, jego okolic i turystów odwiedzających miasto.
Ideą przewodnią projektu “Józef Piłsudski i Zamość” przygotowanego z okazji 150. rocznicy jego urodzin, jest przypomnienie postaci Józefa Piłsudskiego, jego działalności niepodległościowej i państwowotwórczej oraz kontaktów z Zamościem. Projekt realizowany jest w ramach programu „Patriotyzm Jutra” i został dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *