Zamość, Ogólnopolska Konferencji Naukowo-Szkoleniowej pt. Powikłania stymulacji

W dn. 29 czerwca 2017 w Zamościu rozpoczęła się trzydniowa Ogólnopolska Konferencji Naukowo-Szkoleniowej pt. Powikłania stymulacji,

Nie jest przypadkiem, że właśnie w Zamościu odbywa się konferencja poświęcona powikłaniom stymulacji, ponieważ obecnie w Szpitalu Wojewódzkim im. JP II w Zamościu odbywa się najwięcej zabiegów operacyjnych usuwania zużytych elektrod wewnątrzsercowych w Polsce, a także jak podają dane również w Europie.

W sali  Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego gdzie odbywała Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa pt. Powikłania stymulacji  odbyła się konferencja prasowa na której otrzymaliśmy kilka informacji.

,, dlaczego Zamość, ponieważ jak powiedział Prof. dr hab. n. med. Andrzej Kutarski ludzie można powiedzieć idą za nazwiskiem. Ja tą dziedzina zajmuję się od ponad 45 lat i jestem jej prekursorem. Cieszymy się z tego ,że udaje nam się zmniejszyć to ryzyko zgonów sercowo- naczyniowych i na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat notujemy poprawę w zakresie przeżywalności i zmniejszeniu ryzyka sercowo naczyniowego. To że żyjemy dłużej w porównaniu do roku 1990 o około 7 – 8 lat jest wynikiem prewencji i skuteczniejszemu leczeniu chorób układu sercowo – naczyniowego. Jak powiedział dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok głównym inicjatorem tego spotkania jest dr hab. n. med. Andrzej Kutarski. To jego doświadczenie i wiedza jest tym elementem, który chcemy wykorzystać, jest najbardziej doświadczonym na świecie i wykonał najwięcej takich zabiegów. Dr hab. n. med. Andrzej Kutarski… w Polsce takich zabiegów wykonuje się około 1200-1400 a potrzeby są na 2400- 3200. Spotykamy się , wymieniamy doświadczenia, uczymy się od siebie nawzajem, Nie jesteśmy dla siebie konkurencją.

W konferencji prasowej uczestniczyli; dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok -Zamość Szpital JP II Ordynator Oddział Kardiologicznego z Pododdziałem Intensywnej Terapii Kardiologicznej, Prof. dr hab. n. med. Andrzej Kutarski Klinika Kardiologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie i zatrudnienie w Zamościu, Prof. dr hab. n. med. Jacek Różański kardiochirurg (Warszawa) aktualny konsultant krajowy w dziedzinie Kardiochirurgii, Prof. dr hab. n. med. Grzegorz Opolski kardiolog (Warszawa) – wieloletni Krajowy Konsultant d.s. Kardiologii, I Katedra i Klinika Kardiologii Warszawski Uniwersytet Medyczny, lek. med. Łukasz Tułecki Ordynator oddziału Kardiochirurgii Szpitala JP II w Zamościu.

Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa pt. Powikłania stymulacji, rozpoczęła się od przedstawienia gospodarzy spotkania; lek. med. Andrzej Mielcarek Dyr. Szpitala Wojewódzkiego im. JP II w Zamościu, Andrzej Wnuk Prezydent Miasta Zamość oraz głównych organizatorów i gości, którzy brali udział w konferencji prasowej. Następnie uczniowie  Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego przywitali zebranych prezentując wybrane utwory muzyczne.

 

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *