Jesienne porządki w ogrodzie z PGK

zycie_zamoscia_artykul2-300x169Jesień to czas porządków w ogrodzie i na działce. Liście, gałęzie, skoszona trawa – co z nimi zrobić? Podpowiadamy w jaki sposób można się ich pozbyć.

Najwygodniejszym rozwiązaniem, które nie przysporzy konsekwencji w postaci np. mandatu od Straży Miejskiej jest przekazanie tzw. „odpadów zielonych” do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Możemy tam dostarczyć drobne gałęzie drzew i krzewów, liście czy skoszoną trawę.

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o. o. w Zamościu prowadzi na terenie miasta Zamość dwa PSZOK-i do których mieszkańcy miasta Zamość i gmin Zamość i Łabunie mogą bezpłatnie przywozić odpady selektywnie zebrane.

Punkty te ulokowane są przy ul. Droga Męczenników Rotundy 2 i al.1-go Maja 16. Oba czynne są od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 17:00, a w soboty od 9:00 – 14:00.

PSZOK przyjmie od nas również m.in. odpady wielkogabarytowe np. meble, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (RTV, AGD), zużyte baterie i świetlówki oraz odpady budowlane z domowego remontu.

Innym rozwiązaniem jest zlecenie odbioru odpadów zielonych bezpośrednio z posesji na terenie miasta Zamość. Odpłatność za usługę wynosi:
– 5 zł brutto za odpady umieszczone we własnym worku do 60 l (płatność u kierowcy PGK Sp. z o.o.);
– 10 zł brutto za worek 120 l zakupiony w PGK Sp. z o. o. (cena worka zawiera usługę odbioru i transportu odpadów).

Odbiór odpadów zielonych prowadzony jest we wtorki i piątki. Zgłoszenia odbioru przyjmuje Zakład Oczyszczania Miasta, ul. Droga Męczenników Rotundy 2, 22 – 400 Zamość pod numerami tel.: 84 616 92 77 do 79;  kom. 607 885 205, do godziny 14.00 dnia poprzedniego.

Należy pamiętać, że w domowych piecach nie wolno spalać odpadów! To niebezpieczne dla naszego zdrowia i środowiska, a także ustawowo zakazane. Szczególnie nie wolno spalać m.in. wyrobów z plastiku, opon, elementów drewnianych pokrytych lakierem, ubrań oraz opakowań po chemikaliach. Za złamanie zakazu grożą wysokie kary.

Zachęcamy do selektywnego zbierania odpadów i korzystania z PSZOK.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *