ESKAPADY KRESOWE – dz. 2 i zakończenie we Lwowie

3 października w Centrum Kultury Filmowej Stylowy odbył się kolejny dzień opowieści podróżniczych 1 Zamojskiego Festiwalu Podróżników ESKAPADY KRESOWE .

Swoje opowieści z pordóży opowiadali;
16:00 – 17:00 Marek Marcola – Jaka jest Japonia…
17:00 – 18:00 Jacek Podkościelny – Powitanie Afryki – w poszukiwaniu śniegów Kilimandżaro
18:00 – 20:00 Leszek Cichy, Piotr Szalony-Korczak – Kto był pierwszy na Mount Everest?
20:00 Aleksandra Dzik – Moja droga przez góry

Marek Marcola pochodzi i mieszka w Zwierzyńca na Roztoczu. Jest podróżnikiem – amatorem, który odwiedził 70 krajów na 5 kontynentach, w tym wszystkie europejskie oraz tak niezwykłe, jak Haiti, Etiopia czy Kambodża.

Jacek Podkościelny –  nauczyciel w I Społecznym liceum i gimnazjum w Zamościu. współautor audycji Skarby Zamojszczyzny/Podróże Dalekie i Bliskie na antenie Katolickiego Radia Zamość, podróżnik.

Leszek Cichy – polski alpinista, geodeta, od 1977 pracownik naukowy Politechniki Warszawskiej, po 1989 makler i finansista, obecnie przedsiębiorca. Wspina się od 1969, dużo w sezonach zimowych w Tatrach i Alpach.

Aleksandra Dzik ( – polska alpinistka,  przewodniczka górska i skialpinistka.  Absolwentka psychologii i socjologii na Uniwersytecie Śląskim. Członkini Klubu Skialpinistycznego “Kandahar” 

Jako pierwsza Polka otrzymała w 2010 tytuł Śnieżnej Pantery przyznawany za zdobycie pięciu siedmiotysięczników byłego ZSRR. W tym samym roku jako pierwsza kobieta ukończyła bieg Elbrus Race na trasie ekstremalnej. W 2011 wspólnie z Marią Khytrykovą zdobyła ośmiotysięcznik Gaszerbrum II (8035 m.).
W 2013 była organizatorką i kierowniczką międzynarodowej wyprawy na Nanga Parbat, która została przerwana z powodu ataku terrorystycznego na bazę znajdującą się u podnóża góry.

W ostatnim dniu ( niedziela) chętni uczestnicy festiwalu wyruszyli do Lwowa.

Fotorelacja Janek Cios

cz.2 LWÓW

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *