Jazda na podwójnym ,,gazie”

52 letni kierowca pojazdu ciężarowego z naczepą w organizmie miał prawie 2,5 promila. W takim stanie jechał DK 17. W Łabuniach jego niepewny styl jazdy zauważyli funkcjonariusze zamojskiego Urzędu Celno – Skarbowego. Zatrzymali go do kontroli drogowej i powiadomili policjantów. Podczas policyjnych drogowych kontroli wpadli też inni nietrzeźwi kierujący. Między innymi 48 letni kierowca hondy, który w organizmie miał prawie 1,5 promila oraz kierujący oplem 33 latek, u którego w organizmie alkomat wykazał ponad 1,5 promila.

Wczoraj funkcjonariusze IV Referatu Prewencji w Zamościu Lubelskiego Urzędu Celno – Skarbowego z Zamościa jadąc przez Łabunie drogą krajową numer 17 zauważyli kierującego pojazdem ciężarowym marki Man z naczepę, który nie trzymał równego toru jazdy. Podejrzewając, że siedzący za kierownicą ciężarówki mężczyzna jest nietrzeźwy zatrzymali go do kontroli drogowej. Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się. Powiadomieni o zdarzeniu policjanci wylegitymowali kierującego pojazdem ciężarowym, którym okazał się 52-letni obywatel Ukrainy, zbadali również stan jego trzeźwości. Wynik wykazał w jego organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali 52-latkowi uprawnienia do kierowania pojazdami. Pojazd został odholowany na parking, a kierujący trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany, przed sądem odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Natomiast w piątek w Szczebrzeszynie miejscowi policjanci do kontroli drogowej zatrzymali kierującego hondą. Siedzący za kierownicą 48-latek z gminy Szczebrzeszyn w organizmie miał prawie 1,5 promila. W sobotę policjanci z zamojskiego ruchu drogowego w Niedzieliskach zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Oplem. Kierowca, 33-latek z gminy Zamość, w organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu. Tego samego dnia patrol z ruchu drogowego w Zamościu na ulicy Granicznej skontrolował stan trzeźwości kierującego volkswagenem. 19-latek z gminy Sitno w organizmie miał promil.

W miniony weekend zatrzymany do kontroli drogowej został również kierujący oplem 33-letni mieszkaniec gminy Miączyn. Mężczyzna był trzeźwy, popełnił jednak inne przestępstwo – kierował pojazdem mimo dwóch sądowych zakazów.

Ujawnieni przez policjantów nietrzeźwi kierujący odpowiedzą przed sądem. Przypominany, że tego typu przestępstwo zagrożone jest karą więzienia w wymiarze do 2 lat, zakazem prowadzenia pojazdów oraz obowiązkiem zapłaty na wskazany cel określonej kwoty. Natomiast niestosowanie się do orzeczonych przez sąd zakazów to przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 5.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *