Iran ponownie w Zamościu

Niemal rok po głośnej konferencji gospodarczej w Zamościu poświęconej polsko- irańskiej współpracy przyszedł czas na kolejny krok w celu ożywienia obustronnych relacji. We wtorek i środę (24 i 25 stycznia) w naszym mieście będzie przebywała 19-osobowa delegacja z irańskiej prowincji Chuzestan.

Goście z Iranu przyjadą do naszego kraju na zaproszenie władz województwa lubelskiego. Skład delegacji nie jest przypadkowy, ponieważ to właśnie prowincja Chuzestan jest regionem partnerskim Lubelszczyzny. Oprócz samorządowców w gronie goście znaleźli się przedsiębiorcy z branży przetwórstwa spożywczego, nawozów sztucznych, uzdatniania wody, gospodarki odpadami, a także medycznej, energetycznej i szeroko pojętego budownictwa drogowego i kolejowego.

– Jest to bardzo dobra okazja do tego, aby skonfrontować wzajemne oczekiwania, które mogą stanowić świetny grunt do nawiązania relacji – mówi Jacek Socha, prezes Unii Szefów Firm Zamojszczyzny.

23 i 24 stycznia delegacja z Azji będzie gościła u marszałka województwa lubelskiego Sławomira Sosnowskiego, a także odwiedzi m.in. Zakłady Azotowe w Puławach, PZL Świdnik czy lubelską fabrykę Ursus. Wówczas odbędzie się również seminarium gospodarcze „Polska-Iran”.

Do Zamościa Irańczycy zjadą we wtorkowy wieczór. W środę o godz. 9 w hotelu Mercure rozpocznie się spotkanie z przedstawicielami Urzędu Miasta Zamość i członkami Unii Szefów Firm Zamojszczyzny – współgospodarzami tego wydarzenia.
W niedalekiej przyszłości poinformujemy o ewentualnej konferencji prasowej z udziałem gości z Iranu, a także władz Zamościa i Unii Szefów Firm Zamojszczyzny. (info. rzecznik@uniaszefow.pl)

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *