Ładniej i bezpieczniej przy furcie wodnej

zycie_zamoscia_artykul2-300x169W związku z interwencjami mieszkańców, Wydział Gospodarki Komunalnej UM Zamość wykona oświetlenie schodów i przejścia tzw. furty wodnej. Zamontowana zostanie także barierka.

Obecnie zostało zlecone wykonanie dokumentacji technicznej przez Zamojską Dyrekcję Inwestycji sp. z o.o. w Zamościu. Posiadając taką dokumentację Miasto Zamość wystąpi z wnioskiem do Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Lublinie Delegatura w Zamościu o wydanie pozwolenia na wykonanie prac. Wtedy Wydział Urbanistyki i Ochrony Zabytków UM Zamość wyda decyzję na wykonanie prac. Kolejnym krokiem będzie, zgodnie z ustawą Prawo Zamówień Publicznych, wybranie wykonawcy prac, które zaplanowano na koniec września.

ZDI zobowiązało się przekazać dokumentacje w ciągu najbliższych dni, tak więc wykonanie prac nastąpi prawdopodobnie najpóźniej do końca października tego roku, jeszcze przed jesiennymi szarówkami.

Furta wodna to przejście w murze na końcu ulicy Moranda, pomiędzy Bastionem I (zajmowanym przez Klub Karate) a Bastionem II (w którym prezentowane są stroje z epoki Stowarzyszenia Turystyka z Pasją).

Info.: Newsletter Zamościa 04/09/2015

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *