Gala Jubileuszu 25-lecia Katolickiego Radia Zamość

Katolickie Radio Zamość powstało 25 marca 1998 roku. Swoją pierwszą audycję nadało dzień wcześniej. istnieje i służy swoim słuchaczom od 25 lat. W piątek (24.03) Katolickie Radio Zamość przeżywało uroczysty jubileusz.

Świętowanie rozpoczęło się od Eucharystii w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Zamościu, której przewodniczył biskup diecezjalny Marian Rojek. W Mszy świętej uczestniczył także biskup pomocniczy Mariusz Leszczyński oraz liczne grono kapłanów. Biskup Marian Rojek w homilii zwracał się do pracowników radia, podkreślając znaczenie komunikacji z serca do serc słuchaczy.

Dalsza część uroczystości miała miejsce w Centrum Kultury Filmowej “Stylowy” w Zamościu, gdzie odbyła się gala 25-lecia Katolickiego Radia Zamość. Była to okazja do wspomnień historii radia oraz do podziękowań osobom, które na różny sposób przyczyniły się do jego rozwoju. Dyrektor Katolickiego Radia Zamość w swojej wypowiedzi przedstawiał dokonania radia, statystyki i dziękował za codzienną obecność słuchaczy.

Katolickie Radio Zamość nie mogłoby funkcjonować, gdyby nie wolontariusze i współpracownicy reprezentujący samorządy, instytucje, organizacje, stowarzyszenia, firmy. Jubileuszowa gala, była okazją do podziękowań dla tych wszystkich, którzy w różny sposób współtworzą radio. Wyróżnione osoby otrzymały okolicznościowe statuetki, jako wyraz wdzięczności za ich trud i zaangażowanie.

Wśród wyróżnionych znaleźli się m.in. twórcy i prowadzący audycje: “Siloe”, “Zamojszczyzna mniej znana”, “Podróże dalekie i bliskie”, “Lista AMDG” ,”W duchu św. Dominika” oraz portal internetowy zyciezamoscia.pl

Zaproszeni i licznie zgromadzeni goście kierowali pod adresem radia słowa uznania, gratulacje i życzenia. Wśród nich byli m.in. wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski, poseł Beata Strzałka i poseł Tomasz Zieliński, senator Jerzy Chróścikowski, wicemarszałek Województwa Lubelskiego Michał Mulawa, współpracujący z radiem starostowie powiatów, prezydent i burmistrzowie miast oraz wójtowie gmin. Ponadto dyrektor zamojskiej delegatury Kuratorium Oświaty w Lublinie Monika Żur, dyrektor lubelskiego oddziału ARiMR Krzysztof Gałaszkiewiecz, przedstawiciele Lasów Państwowych, uczelni wyższych, naszych kontrahentów, zaprzyjaźnionych mediów, a także pierwszy dyrektor Katolickiego Radia Zamość, ks. Andrzej Stopyra.

Zgromadzeni na gali goście mogli zapoznać się z historią i podsumowaniem aktualnej działalności Katolickiego Radia Zamość w filmowej formie.  Spotkanie zakończyło pasterskie błogosławieństwo i poczęstunek.

foto.KRZ

 

Portal ZYCIEZAMOSCIA.PL  dziękuje bardzo, że został wyróżniony okolicznościową statuetką od Katolickiego Radia Zamość za wspólne działanie na rzecz drugiego człowieka i za szerzenie dobrych postaw.

Portalowi przyświecają m.in takie motta ;słowa Jana Zamoyskiego,,Takie będą Rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie”. Jeśli młodzi obywatele Rzeczpospolitej Polskiej będą wychowani w duchu patriotyzmu, to będzie wiadome, że dobrze zatroszczą się w przyszłości o swoją ojczyznę i będą dawać dobry przykład następnym pokoleniom.

„Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości” Słowa powiedziane przez Marszałka Józefa Piłsudskiego. My jako Naród posiadamy od ponad 1050 lat swoją historię i kulturę opartą na miłości względem drugiego człowieka, na wierze Chrystusowej.dlatego tak Portalowi ZYCIEZAMOSCIA.PL jest po drodze z KATOLICKIM RADIEM ZAMOŚĆ.

Portal współpracuje m.in z KM Policji, KM PSP w Zamościu, promując akcje związane z bezpieczeństwem obywateli.Współpracujemy z panem płk.Markiem Kwietniem  – wiceprezesem Zarządu Głównego w: Polskie Towarzystwo Weksylologiczne,  gdzie wspólnie promujemy szacunek do prawidłowego eksponowania polskich barw narodowych – Zamojski protokół flagowy, ze Stowarzyszeniem Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu, gdzie wspieramy medialnie Orszak III Króli czy cykliczne rocznice pobytu Papieża Jana Pawła II w Zamościu pn.„MOCNI NADZIEJĄ – PAMIĘTAMY ….”w programie „Warto być Polakiem”, którego organizatorem jest Samorząd Województwa Lubelskiego.

foto.Paweł Łuczka | Fotografia ślubna & Eventowa

 

 

.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *