Film o Janie Zamoyskim na TVP Historia

W sobotę, 19 marca o godz. 21:15 na kanale TVP Historia odbyła się premiera  obrazu wyprodukowanego przez Telewizję Polską SA , filmu dokumentalnego Piotra Jaworskiego „Gra o koronę” poświęconego działalności założyciela Zamościa, Jana Zamoyskiego. 

„Gra o koronę” to najnowszą produkcją Telewizji Polskiej. Reżyser Piotr Jaworski zrealizował film z dużym rozmachem wykorzystując nowoczesne technologie. Fabuła filmu niemal w całości została osadzona w technice Unreal Engine. W procesie ukazywania scen wykorzystano zabiegi polegające na „zatrzymaniu ruchu” w oparciu o obrazy Jana Matejki. Całości towarzyszy narracja lektora zgodna ze źródłami historycznymi.

Kanał TVP Historia jest długoletnim partnerem Miasta Zamość. Dzięki kooperacji obu podmiotów, od dziesięciu lat w naszym mieście odbywa się Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z Historią”, podczas którego o laury walczą autorzy filmów dokumentalnych o tematyce historycznej. Tegoroczna, jubileuszowa edycja odbędzie się w dniach 18-20 sierpnia. /UM/

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *