Ferie zimowe w Niemczech uczennic zamojskiego Ekonomika

Dwa tygodnie ferii zimowych spędzają w Bad Freienwalde (Niemcy) uczennice ZSP Nr 1 w Zamościu (Ekonomik)  – uczestniczki  projektu „Nowe umiejętności – większe szanse na europejskim rynku pracy,”  współfinansowanego w ramach programu Unii Europejskiej, Erasmus+.

Odbywają one staż w zawodzie technik usług fryzjerskich. Podczas stażu zdobywają wiedzę i doświadczenie zawodowe pod kierunkiem mistrza fryzjerstwa Daniela Schwefel, doskonalą kompetencje językowe, interpersonalne i międzykulturowe.  Ponadto biorą udział w ciekawym programie kulturalnym, w ramach którego zorganizowano m.in. zajęcia integracyjne, grę miejską w Bad Freienwalde oraz całodniową wycieczkę do Berlina.

W pierwszym tygodniu ferii zimowych przez okres jednego tygodnia przebywało w Niemczechrównież 12 nauczycieli ZSP Nr 1 w Zamościu – kadra kształcenia zawodowego. Uczestniczyli oni w Dreźnie w szkoleniu na temat: Szkolnictwo zawodowe w Niemczech oraz nowoczesne  metody nauczania. Zdobyte wiadomości i umiejętności kadry nauczycielskiej zostaną wykorzystane do podniesienia jakości pracy szkoły.

Tekst: Urszula Drążek
Zdjęcia: Alicja Ciupa

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *