Ferie z Zamojskim Arsenałem 2021

W nowym roku w ferie spotykamy się z Wami wirtualnie, bo kto powiedział, że zabawa w domu jest nudna?

Zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 12 lat na ferie z Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał w formie online. W programie, który przygotowaliśmy, każdy znajdzie coś dla siebie!

Zapraszamy do udziału w 4 spotkaniach:

  • 05.01.21 – godz. 11:00 – „Kreskówki z czasów wojny”
  • 07.01.21 – godz. 11:00 – „Konie w wojsku”
  • 12.01.21 – godz. 11:00 – Zęby smoka i inne budowle obronne”
  • 14.01.21 – godz. 11:00 – „Fantastyczna 6! Najwybitniejsi hetmani Rzeczypospolitej Obojga Narodów”

Ważne informacje:

  • udział w zajęciach jest bezpłatny,
  • zgłoszenia prosimy przesyłać za pomocą formularza,
  • warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-12 lat,
  • warsztaty odbywają się za pośrednictwem platformy zoom.us. Link udostępniony zostanie dzień przed zajęciami. W spotkaniach można wziąć udział za pośrednictwem dowolnego urządzenia z dostępem do internetu, tj. komputera, tabletu lub telefonu,
  • zajęcia trwają ok. 40 minut.

Feryjne aktywności będziecie mogli wykonać również samodzielnie. Zachęcamy także do fotografowania efektów swoich prac i przesyłania zdjęć na adres: edukacja@muzeumarsenal.pl. Autorów najciekawszych prac nagrodzimy niespodziankami!

Opis zajęć:

Kreskówki z czasów wojny” – Tematem spotkania są pierwsze filmy rysunkowe, których przystępna dla wszystkich forma sprawiła, że stały się bardzo ważnym medium, szczególnie
w okresie II wojny światowej. Postacie stworzone przez Walta Disneya brały udział
w antynazistowskich kampaniach i niosły istotny przekaz: każdy z nas jest równy, a wojna toczy się o równość i wolność każdego z nas.

Konie w wojsku” – Temat przybliża historię koni służących w armii. Dawniej rycerzom i żołnierzom zawsze towarzyszył koń. Był też najlepszym towarzyszem boju dla kawalerzystów. Konie w wojsku spełniały ważne zadania bojowe! Jakie? Postaramy się Wam o wszystkich z nich opowiedzieć.

Zęby smoka i inne budowle obronne” – tematem zajęć będą naziemne schrony bojowe i związane z nimi budowle obronne. Wyjaśnimy czym są tzw. zęby smoka i inne konstrukcje przeciwpancerne np. holenderskie szparagi.

Fantastyczna 6! Najwybitniejsi hetmani Rzeczypospolitej Obojga Narodów” – temat zabierze Was w epokę hetmanów – super bohaterów Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Opowiemy o czasie największych polskich zwycięstw, okresie pogromców cesarzy, sułtanów i carów. Przybliżymy Wam takie postacie jak: Jan Zamoyski, Stanisław Żółkiewski, Jan Karol Chodkiewicz, Stanisław Koniecpolski, Stefan Czarnecki czy Jan Sobieski.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *