Dwie bomby lotnicze na polu w Łabuniach

Mieszkaniec gminy Łabunie wykonując prace polowe znalazł, zalęgającą w ziemi od czasów wojny, bombę lotniczą. Przerwał pracę i powiadomił policjantów, którzy zabezpieczyli teren i zadbali, aby nikt z osób postronnych nie zbliżał się do niewybuchu. Neutralizacją zagrożenia zajął się patrol saperski.

Wczoraj oficer dyżurny zamojskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na polu w Łabuniach  wykopany został pocisk. Pozostałość po czasach wojny odnalazł właściciel posesji, który wykonywał prace polowe. Mężczyzna przerwał prace i zawiadomił mundurowych.

Powiadomieni policjanci zabezpieczyli teren i zadbali, aby nikt z osób nieuprawnionych zaciekawionych znaleziskiem nie zbliżał się do niebezpiecznego przedmiotu.

Na miejsce skierowano również patrol saperski z chełmskiej jednostki wojskowej. Żołnierze sprawdzili teren, w okolicy odnaleźli jeszcze jeden niewybuch. Odnalezione na polu dwie bomby lotnicze z czasów II Wojny Światowej saperzy zabrali do zniszczenia.

Pamiętajmy, że nawet stare, zardzewiałe, zalegające w ziemi pozostałości po wojnie mogą być bardzo niebezpieczne. Niewybuchu nie wolno samodzielnie przenosić, dotykać, czy też rozbrajać. Miejsce jego odnalezienia należy zabezpieczyć i zadbać, aby nikt się do niego nie zbliżał. Natychmiast należy także powiadomić policjantów.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *