Czytaki w Książnicy Zamojskiej   

Książnica Zamojska przystąpiła do projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2018”, realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszyca. W ramach projektu biblioteka otrzymała nieodpłatnie cztery urządzenia przystosowane do korzystania z nich przez osoby niewidome i słabowidzące – Czytaki Plus i Czytaki NPN.

Czytak Plus pozwala na odtwarzanie i słuchanie książek zapisanych w różnych formatach, dodatkowo wyposażony jest w dyktafon i radio.

Czytak NPN jest urządzeniem prostym i przyjaznym osobom starszym, które w nieskomplikowany sposób pozwoli czytelnikom skorzystać z dobrodziejstw książki mówionej. Na podstawie umowy użyczenia biblioteka będzie mogła wypożyczać te urządzenia osobom z dysfunkcją wzroku.

Projekt został dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Stowarzyszenie „Larix” od 2007 r. zajmuje się nagrywaniem i udostępnianiem bibliotekom cyfrowych książek mówionych przeznaczonych dla osób niewidomych i słabowidzących. We współpracy ze Stowarzyszeniem nasza biblioteka będzie wciąż powiększać księgozbiór o nowe ciekawe pozycje książkowe.

Czytaki udostępnia Ośrodek Czytelnictwa Niepełnosprawnych

Książnicy Zamojskiej, pok. 9, tel. 84 627 11 54 wew. 28, e-mail: ocn@biblioteka.zamosc.pl.

(inf. Książnica Zamojska)

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *