„Akcja zima” w Zamościu

Warunki atmosferyczne są niekorzystne, śnieg ciągle pada od wczoraj tj.10.02. od godz.18 tej i taka pogoda ma ma być do wieczora 11.02 . W tej chwili na mieście pracuje cały sprzęt, jakim dysponuje zamojski PGK Sp. z o. o., i ZDG  to solarki, piaskarki, pługi.
 
Priorytetem jest zapewnienie przejezdności na głównych ulicach, którymi porusza się miejska komunikacja, drogami prowadzącymi do szpitali, Policji, Straży Pożarnej. Małe odśnieżarki usuwają śnieg z chodników.
Jak informuje ZDG w Zamościu, mamy 135 km dróg w planie zimowego utrzymania i podobną ilość wewnętrznych dróg utrzymania interwencyjnego, 91 km.chodników i około 4h parkingów. Dokładamy wszelkich starań aby miasto ,, po prostu nie stanęło’ i w pierwszej kolejności odśnieżane są główne drogi. Niestety, mimo działań, warunki drogowe wciąż są trudne. Apelujemy do kierowców i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności. Kiedy opad ustanie, sprzęt zostanie przekierowany na osiedla mieszkaniowe i parkingi.
Na wniosek naszej redakcji zaapelowaliśmy aby odśnieżone zostały przystanki MZK na całej długości i aby zwrócić uwagę na odśnieżanie chodników.
„Akcja zima” trwa nieprzerwanie od wczorajszego wieczora.
Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *