28. edycja MDFR „Sacrofilm” – Rekolekcje filmowe dla dzieci i dla dorosłych Sundown

Środowy dzień 28. Międzynarodowych Dni Filmu Religijnego SACROFILM to Rekolekcje filmowe dla dzieci: pokaz filmu Juan Diego posłaniec z Guadalupe oraz występ zespołu Promyczki Dobra,  spotkanie poprowadził: ks. Andrzej Mulka (Festiwal MUNDI)

Juan Diego Posłaniec Z Guadalupe

To animacja przedstawiająca historię objawień Matki Bożej w Guadalupe. Współcześnie prawie 14 milionów pielgrzymów przybywa do Guadalupe, aby się modlić przed cudownym wizerunkiem Matki Bożej, jednak niewielu z nich wie, jak trudno było połączyć dwie tak różne kultury: rdzenną amerykańską (indiańską) i europejską (hiszpańską). Film w przystępny sposób przybliża najmłodszym widzom tę problematykę.

W wieczornym bloku filmowym widzowie mieli okazję zobaczyć film Sundown. Prelekcję poprowadził: o. dr Marek Kotyński

Przed projekcją filmu odbyła się krótka prezentacja o Fresco International Festival (Erywań)

Sundown

Alice (Charlotte Gainsbourg) i Neil (Tim Roth) spędzają urlop w słynnym meksykańskim kurorcie. Luksusową sielankę przerywa niespodziewany telefon, który zmusi ich do zmiany planów, a w głowie Neila pojawi się pokusa, by całkowicie zmienić swoje życie. Rozgrywający się pomiędzy luksusem i nędzą, przywilejem i jego brakiem, pełnią życia i jego zachodem “Sundown” stawia najważniejsze pytania o to, co naprawdę czyni nas szczęśliwymi. Pieniądze? Miłość? Więzi? A może ich brak?

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *